Dobrej jakości produkt, jak na przykład profile Veka, są całkowicie odporne na wilgoć, parę wodną, duże różnice temperatury.

Jednak w sytuacji, gdy okno znajduje się w pomieszczeniu, gdzie jest zamontowany piecyk gazowy, trzeba szczególnie zadbać o wentylację. Piecyk w procesie spalania zużywa tlen z pomieszczenia, dlatego okna muszą być wyposażone w dodatkowe elementy wentylacyjne, niezależnie od tego, czy użytkownik sobie tego życzy, czy nie. Zdarzały się bowiem omdlenia osób przebywających w łazience, w której był piecyk gazowy i okno bez nawiewnika.

Nawiewnik to niewielkie urządzenie przeznaczone do montażu w oknach lub zewnętrznych ścianach domu. W zależności od budowy mogą zapewniać stałą albo zmienną wymianę powietrza w mieszkaniu. W przypadku okna w łazience dobrym rozwiązaniem jest nawiewnik o regulowanym przepływie powietrza, pozwalający dostosować intensywność nawiewu do potrzeb. Model z regulacją automatyczną sam, bez naszej ingerencji, zapewnia właściwą wentylację pomieszczeń. Jego przekrój zmienia się pod wpływem różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz budynku albo wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu.

Natomiast okna w kuchni to jedne z najczęściej otwieranych okien w mieszkaniu, zwykle nie przeszkadza nam, jeśli jest uchylone nawet przez całą dobę, niezależnie od pogody. Dlatego tu nawiewniki nie są konieczne.

Więcej informacji na poradnik.veka.pl.

źródło i zdjęcie: VEKA