Nieprzyjemny zapach z pralki, osadzający się kamień i tłuszcz w zmywarce, resztki jedzenia na ściankach kuchenki mikrofalowej – to wyzwania, z którymi mamy do czynienia niemal w każdym gospodarstwie domowym. Na wszystkie jednak jest rada, a rozwiązania są prostsze i bardziej efektywne niż można by pomyśleć.

PRALKA

Problem: wysuwające się ze stanika podczas prania fiszbiny, rzepy w kostiumach karnawałowych dzieci, skarpetki o puszystym włosiu.

Rozwiązanie: siatka do prania marki Wpro idealnie sprawdzi się w przypadku wymagających ubrań. Działa ochronnie zarówno na tkaniny, jak i na pralkę. Ubrania znajdujące się w bębnie chroni na przykład przed pohaczeniem (kostium dziecka zapinany na rzep i para rajstop to nie najlepsze połączenie), a pralkę m.in. przed wkręceniem się drutu w bęben.

PRALKA I ZMYWARKA

Problem: osadzające się resztki detergentów, pozostałości tłuszczu, nieprzyjemny zapach, kamień.

Rozwiązanie: Środek czyszczący i odkamieniający Wpro do pralek i zmywarek zmniejsza osadzanie się kamienia, wypłukuje tłuszcz, usuwa pozostałości po detergentach, a także eliminuje nieprzyjemny zapach. Warto stosować go raz na miesiąc. Korzystanie z tego środka pozwoli zachować urządzenia w doskonałej kondycji, ale też zoptymalizować ich pracę. Znakomitym uzupełnieniem będzie odświeżacz Deodish Wpro do zmywarek, który na stałe można umieścić w środku. Dzięki niemu będziemy mieć pewność, że po otwarciu drzwi urządzenia powita nas miły zapach.

KUCHENKA MIKROFALOWA

Problem: resztki jedzenia osadzające się na ściankach kuchenki mikrofalowej.

Rozwiązanie:Na rynku dostępne są mikrofalówki, które mają program automatycznego czyszczenia, dbanie o ich wnętrze stanowi więc znacznie mniejsze wyzwanie niż jeszcze jakiś czas temu. Można jednak zapobiegać osadzaniu się resztek jedzenia na ściankach, korzystając ze specjalnej pokrywki Wpro. Posiada ona otwory wentylacyjne umożliwiające swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu dania nie tracą wartości odżywczych ani smakowych. Pokrywka może być myta w zmywarkach.

Utrzymanie sprzętów AGD w dobrej kondycji dziś wcale nie wymaga energo- i czasochłonnego szorowania. Warto powierzyć pielęgnację pralki, zmywarki, lodówki czy kuchenki mikrofalowej profesjonalnym środkom, przeznaczonym do konkretnych urządzeń. Będziemy wówczas mieli pewność, że nasze sprzęty nie tylko są czyste i zadbane, ale również - że przyczyniliśmy się do tego, by służyły nam jak najefektywniej i jak najdłużej.