Czy chciałbyś poczuć się w swojej kuchni, jak w najlepszej restauracji albo aromatycznej, przesyconej cudownymi zapachami kawiarni? Jeśli tak, z pewnością potrzebujesz nie tylko najlepszych produktów, ale również ekskluzywnego, wysokiej jakości wyposażenia, które pozwoli ci się cieszyć nie tylko cudownym smakiem, ale również wyjątkowym wyglądem potraw czy napojów. Skupmy się dziś na kawie: napoju, który gości naszych domach od wielu lat.

Kawa w naszych domach

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najchętniej wybieranych przez nas napojów jest kawa. Jej cudowny aromat, pobudzające właściwości i możliwość przygotowania na wiele ciekawych sposobów sprawiają, że niejedna osoba chętnie sięga po nią o poranku, w porze lunchu czy też wczesnym popołudniem. O każdej tej porze może na stole królować inny rodzaj niezwykłego, czarnego - lub prawie czarnego - napoju, a jej celebrowanie w gronie rodziny i przyjaciół wydaje się jeszcze lepsze, niż w samotności.

Aby w pełni cieszyć się kawą, warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw do jej parzenia, taki jak zaparzacz typu french press oraz, oczywiście, piękne filiżanki. Pierwsze z tych akcesoriów posłuży do przygotowania napoju bez użycia ekspresu, bardziej klasyczną metodą, a jednocześnie wybawi nas od problemu fusów, które wielu osobom przeszkadzają. Używają french press nie będziemy obawiać się, że kawa stanie się zbyt gorzka lub kwaśna. Bez problemu dodamy też do niej mleka, nie tworząc przy okazji gęstej zawiesiny, zawierającej drobinki fusów.  

Młynek, by kawa zawsze była świeża

Najlepsza kawa to oczywiście zawsze ta, która jest najbardziej świeża, aromatyczna, przyrządzona tuż po zmieleniu. Dzięki temu zarówno jej zapach, jak i smak jest naprawdę niezapomniany. Jednak, aby uzyskać ten efekt, trzeba w takim przypadku posiadać odpowiedniej jakości młynek.

Doskonałym przykładem mogą być automatyczne, elektryczne młynki ze stalowymi żarnami, które gwarantują szybkie i wygodne użytkowanie, a także długą żywotność. Dzięki wykorzystanej przy ich produkcji stali, są odporne na uszkodzenia. Pozwalają na ustalenie grubości ziarna, a co za tym idzie: na przygotowanie kaw do różnych celów i sposobów parzenia.

Cupping

Jeśli jesteś prawdziwym koneserem kawy, w twoim domu nie powinno zabraknąć także spotkań jej dedykowanych, czyli cuppingu. Cupping to nic innego, jak degustacja tego wyśmienitego napoju, podanego na różne sposoby i przygotowanego z różnych gatunków. To jednocześnie spotkanie miłośników cudownego smaku, którzy mają ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie spożywania tego trunku.

Aby w pełni cieszyć się cuppingiem, dla każdego uczestnika spotkania powinna znaleźć się w twojej kuchni specjalna czarka do kawy, zwana czasem “siorbką”. To maleńkie, ceramiczne naczynie, które pozwala na przygotowanie porcji napoju idealnej do degustacji: dosłownie jednego łyka, który przedstawi smak, a nie będzie wymagał długiego, choć niewątpliwie przyjemnego, klasycznego popijania.