Tym, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy czy grejpfruta, przyda się elektryczna wyciskarka do cytrusów.

Jeśli chcemy, by poradziła sobie z każdym owocem, powinna mieć wysoką moc (w sklepach są urządzenia o mocy od 20 do 100 W). Urządzenie często wyposażone jest też w naczynie na wyciśnięty sok.

Sokowirówka Philips HR1871 Avance Elektryczny wyciskacz do soków SG63 w, Alessi Sokowirówka Excell JE730, Kenwood
Sokowirówka Philips HR1871 Avance - elegancka i wygodna, bo wyjątkowo łatwo się ją czyści, a sitko można myc w zmywarce, Philips, cena 919 zł Elektryczny wyciskacz do soków SG63 wykonany ze stali nierdzewnej i tworzywa, Alessi, FABRYKA FORM, 731 zł. Sokowirówka Excell JE730 - owoce wystarczy umyć i w całości wrzucić do metalowej tuby, Kenwood, 799 zł

Jeśli przygotowujemy śniadanie dla kilku osób, najlepiej, by miało pojemność ok. 0,6 l. Pamiętaj, że wyjmowany pojemnik ułatwia przelanie soku do szklanki i jego umycie.

W niektórych modelach wyciskarek sok spływa bezpośrednio do podstawionego naczynia. W bardziej zaawansowanych modelach wyciskarek do owoców specjalna pokrywa ułatwia dociskanie owoców.

Zanim kupisz

  • Jeśli lubisz sok z jak najmniejszą ilością drobinek owocu, poszukaj urządzenia AGD z możliwością zmiany średnicy otworów, przez które sok spływa do naczynia. Umożliwia to regulację jego gęstości.