"Zaczaruj codzienność…"- to hasło przewodnie Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC", bo gdy pijesz poranną kawę lub delektujesz się ulubionym deserem, ceramika wprowadza Cię w magiczny klimat.

Ręczne wykonanie, unikatowa technika nakładania farby - stemplami oraz pędzlami, a także przyciągające uwagę kształty i dekoracje - wszystko to sprawia, że nie sposób przejść obok wyrobów Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC" obojętnie.

Nie tylko zastawa stołowa

W swojej ofercie, ta jedna z najstarszych fabryk ceramicznych w Polsce, nie ogranicza się do zastawy stołowej, którą zachwyca wiele zakątków świata od 75 lat. W swoim asortymencie może pochwalić się też innymi przedmiotami użytku codziennego jak naczynia do zapiekania, elementy wystroju czy zestawy łazienkowe. Za sprawą nieskończonej ilości wzorów do wyboru (od prostych geometrycznych, po rozbudowane roślinne kompozycje), nadaje niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu. Dopasowuje się do nowoczesnych kuchni czy wiejskich aranżacji, wprowadzając do domów rodzinną atmosferę.

Nagroda dla zestawu kawowo - herbacianego OTOK

Wyroby Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC" to nie tylko tradycja i rękodzieło, ale nowoczesny design i funkcjonalność. Jednym z przykładów połączenia tradycji bolesławieckiej i aktualnych trendów jest nagrodzony w plebiscycie must have! 2021 na Łódź Design Festival najnowszy zestaw kawowo - herbaciany OTOK, zaprojektowany we współpracy ze studio Pawlak&Stawarski.

Swoją prostotą kształtu z geometrycznymi uchwytami w połączeniu z charakterystycznym kobaltem - w minimalistycznych dekoracjach Terrazzo oraz Owale, otwiera się na młodsze generacje odbiorców. Natomiast obecni nabywcy docenią spójność designu ze standardowymi i popularnymi produktami Zakładów Ceramicznych "BOLESŁAWIEC".

Więcej informacji na: www.zakladyboleslawiec.com