Wodny czy elektryczny? Wybierając grzejnik do łazienki możemy mieć dwa w jednym. Dzięki temu dogrzejemy łazienkę niezależnie od centralnego ogrzewania.

Grzejniki z instalacją centralnego ogrzewania

Większość modeli łazienkowych to grzejniki wodne, zasilane z instalacji centralnego ogrzewania. Takie grzejniki działają tylko wtedy, kiedy w całym domu jest włączone ogrzewanie.

Grzejnik Nefertiti w wersji wodnej lub elektrycznej (3 zakresy temperatur), wys. od 1136 mm, szer. 550 mm, ATLANTIC
Elektryczny grzejnik Tatou w obudowie ze stali, 3 zakresy temperatur, wys. 775 mm, szer. 470 mm, ATLANTIC
Grzejnik Rama to linii Design wykonany z wysokiej jakości stali, wersja wodna lub wodno-elektryczna z grzałką, wys. 944 mm, szer. 595 zł, ENIX

 

Grzejniki elektryczne

W ofercie są też modele elektryczne wystarczy je podłączyć do prądu i będą pracować kiedy tylko sobie życzymy. To jednak droższa w eksploatacji wersja niż modele podłączone do c.o.

Grzejnik Zehnder Metropolitan dostępny w wersji łazienkowej i pokojowej, pionowej i horyzontalnej, ma uchwyt na ręczniki, elegancki zestaw montażowy (na życzenie), w wersji wodno-elektrycznej zintegrowana grzałka SAFIR z termostatem, timerem i programami dziennym i tygodniowym, ZEHNDER

Grzejniki wodno-elektryczne

Dla wygody użytkowników coraz częściej producenci oferują wersje łączone-wodno-elektryczne, które w czasie sezonu grzewczego są zasilane ciepłą wodą z instalacji, a po sezonie grzałką elektryczną (włączamy wtedy, gdy jest taka potrzeba). To najpraktyczniejsze rozwiązanie, bowiem w praktyce nawet latem bywają chłodne, wilgotne dni i ciężko jest wysuszyć choćby ręczniki.