Na liście obowiązkowych elementów wyposażenia łazienki, oprócz umywalki i prysznica lub wanny, znajduje się grzejnik. I to niezależnie od tego, czy posiadamy ogrzewanie podłogowe lub nie. Takie urządzenie grzewcze jest niezbędne zarówno w dostarczaniu komfortu cieplnego, ale także do suszenia ręczników i bielizny. Kupując grzejnik do łazienki, powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno jego parametry techniczne, jak również to czy jego wygląd pasuje do wystroju pomieszczenia.

Techniczne aspekty wyboru grzejnika łazienkowego

Bardzo ważną kwestią podczas zakupu grzejnika do łazienki jest określenie jego wymiarów, czyli szerokości oraz wysokości. W sprzedaży dostępne są różne wielkości takiego sprzętu. Z powodzeniem nabędziemy zarówno grzejnik do malutkiej, jak i całkiem sporej łazienki.

Kolejna ważna sprawa to moc grzejnika. Im większa łazienka, tym moc grzewcza powinna być wyższa. Oczywiście warto również wziąć pod uwagę izolację pomieszczenia oraz szczelność okien (jeśli takowe znajdują się w pokoju kąpielowym). W zależności od potrzeb i możliwości można zakupić dwa grzejniki i zawiesić je po dwóch stronach łazienki.

Wśród aspektów technicznych wymienić można także rodzaj podłączenia grzejnika. O ile w nowo wybudowanych łazienkach mamy szansę zaplanowania tej kwestii, to w użytkowanych już budynkach, musimy się do tego dostosować. Producenci grzejników oferują bowiem modele z podłączeniem: bocznym lub dolnym, w tym: dolnym typu D50. Niektóre egzemplarze posiadają zarówno podłączenie boczne, jak i dolne.

Nie bez znaczenia jest także pochodzenie grzejnika, czyli miejsce jego produkcji. Z całą pewnością godne polecenia są produkty takich marek jak: Instal-Projekt, Gorgiel, Red Blue ABG oraz Red Blue ABG PD.

Estetyczne aspekty wyboru grzejnika łazienkowego

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy co najmniej kilka razy dziennie. Dlatego warto, aby wyglądało efektownie i zachęcało do spędzania w nim czasu. Wygląd grzejnika jest zatem niezmiernie ważny. Niektórzy wskazaliby układ rurek grzejnika jako aspekt techniczny, jednak to ostatecznie on wpływa na design danego modelu. Do wyboru są grzejniki z prostym układem rurek, jak również takie, w których przewidziano miejsce na zawieszenie ręczników lub innych akcesoriów.

Ciągle najpopularniejszym kolorem dla grzejnika jest biel. Jednak trzeba wiedzieć, że od jakiegoś czasu w sprzedaży dostępne są nie tylko białe, ale również czarne lub szare grzejniki. Pasują one w szczególności do łazienek urządzonych w nowoczesnym, skandynawskim lub industrialnym stylu.

Osobom, które lubią, aby ich wnętrza wyróżniały się od pozostałych, można polecić grzejniki o nietypowych kształtach, w tym na przykład: grzejnik składający się z rurek w kształcie kwadratu lub grzejnik z grubym obwodem i cienkimi rurkami wewnątrz urządzenia.

Gdzie kupić wysokiej jakości grzejnik łazienkowy?

W sklepie internetowym Armatura24.pl znaleźć można zarówno klasyczne, jak i nowoczesne grzejniki, w tym modele nieszablonowe. Sprzedawca oferuje szeroki wybór rozmiarów oraz kolorów. Wszystkie propozycje charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o szczegóły.

W asortymencie sklepu dostępna jest również cała potrzebna do podłączenia urządzeń armatura. Katalog produktów obejmuje także inne elementy wyposażenia łazienki, takie jak: wanny, umywalki, baterie łazienkowe, toalety, prysznice, meble łazienkowe, syfony i przyłącza oraz akcesoria łazienkowe.