Łazienka już dawno przestała być miejscem służącym wyłącznie zabiegom higienicznym. Obecnie odgrywa rolę domowego spa, oferując różne formy relaksu, w tym bardzo modną i przyjemną kąpiel w strugach deszczu.

W salonie kąpielowym

Dysponując dużym metrażem, wykreujemy luksusowy pokój kąpielowy z wszelkimi udogodnieniami. Jedną z jego atrakcji może być strefa z deszczownią.

W aranżacji o ścianach w ciemnych kaflach miejsce z prysznicem wydzielono taflą transparentnego szkła. Choć natrysk kojarzy się przede wszystkim z szybką kąpielą, w wersji z deszczownią staje się czymś więcej.

W wybranym do stylizacji zestawie Trevi uwagę zwraca obszerna deszczownia o stalowej głowicy talerzowej slim i średnicy 30 cm, towarzysząca rączce o średnicy 10 cm. Oba urządzenia doskonale się uzupełniają. W rączce mamy do dyspozycji trzy funkcje strumienia natrysku - o różnej intensywności i natężeniu. Deszczownia zapewnia codzienny relaks w strugach naśladujących przyjemny letni deszcz. Obejmuje całe ciało: wieczorem koi i regeneruje, rano pobudza. Okazuje się szybszą alternatywą dla długich kąpieli w wannie (na które nie zawsze jest czas).

Do zestawu należy nowoczesna bateria termostatyczna, która gwarantuje, że kąpiąca się osoba nie zostanie zaskoczona nagłą zmianą temperatury. Nie ma też mowy o przypadkowym odkręceniu gorącej wody, o co dba blokada Safe Stop 38°C.

Zarówno deszczownia, jak i rączka natryskowa posiadają system easy clean ułatwiający usuwanie z nich osadu wapiennego. Armatura wykończona jest eleganckim, lśniącym chromem.

W małej łazience

Deszczownia z natryskiem może stworzyć wygodną przestrzeń sprzyjającą relaksowi nawet w niewielkiej łazience.

W aranżacji o kafelkach w kolorze pudrowego różu strefa prysznica znajduje się za przeźroczystym szklanym panelem, zapobiegającym rozchlapywaniu wody. Na tle podłużnych, ułożonych pionowo płytek wzrok przykuwa deszczownia Trevi Black z natryskiem i baterią termostatyczną. Ma wszystkie atuty swej chromowanej odpowiedniczki Trevi. Pozwala zarówno na szybki prysznic, jak i dłuższy odpoczynek pod deszczownią. Wyróżnia się czarnym wykończeniem, które dodaje pazura spokojnej kompozycji. Podobnie jak zastosowany na części ściany i podłodze barwny wzór terazzo.

W stylizacji z prysznicem za kotarą komfortową kąpiel zapewnia zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Amigo VerdeLine. Jego cechą charakterystyczną jest ekologiczność: pozwala oszczędzać wodę, a co za tym idzie, pieniądze. Kwadratowa deszczownia ma metalową głowicę o wymiarach 20 cm na 20 cm. Dużo mniejsza (8 cm), jednofunkcyjna rączka natrysku również posiada geometryczną formę. Oba urządzenia są zaopatrzone w specjalne ograniczniki przepływu, za których sprawą udaje się zmniejszyć zużycie wody o 50 proc. Przez głowicę przepływa 5,5 l wody na minutę, przez rączkę - 6,2 l na minutę, podczas gdy w starszych typach armatury wskaźnik ten wynosi 12 l na minutę.

Dodatkowo w Amigo VerdeLine zastosowano Ferro Air-in System. To system napowietrzania wpływający na racjonalne gospodarowanie wodą. Easy clean ułatwia utrzymanie zestawu w czystości. Armaturę pokrywa chromowana powłoka. W komplecie jest półka na kosmetyki.

Dobrana do zestawu natryskowa bateria ścienna Alba VerdeLine wyposażona jest w regulator ceramiczny. Ładnie połyskuje chromem. Klimat sprzyjający relaksowi w strugach deszczu tworzą w tej kompozycji elementy drewniane lub naśladujące drewno, dodatki z wikliny, a także rośliny doniczkowe w kwietnikach ze sznurka.

Więcej informacji na: www.ferro.pl