Nietypowe rozwiązania 

Często łazienki wymagają nietypowych rozwiązań - czy to zamontowania kabiny pod skosem w łazienkach na poddaszu, czy to skomplikowanego wycięcia szkła. Także podczas remontu pojawiają się konieczności wpasowania kabiny w łazienkę co do milimetra. Aby sprostać takim sytuacjom pomiary oraz montaże wykonywane są przez fachowca - pomoże on dobrać najlepszą koncepcję ale także dodać pomocne rozwiązania jak np. dodatkową stabilizację czy połączenie dwóch różnych serii w jeden produkt.

Personalizacja kabiny prysznicowej

Kabiny mogą być spersonalizowane także od strony wizualnej. Podstawowym sposobem na dopasowanie kabiny do wnętrza jest dobór koloru profili i zawiasów. Wyboru można dokonać spośród popularnych obecnie kolorów jak czerń czy złoto, ale także wybierając z palety RAL dowolny odcień. Oczywiście nie bez wpływu na wygląd kabiny jest także rodzaj szkła, z którego jest wykonana.

Oprócz klasycznego i niezmiennie popularnego szkła przezroczystego, możemy dokonać także wyboru spośród gotowych, piaskowanych wzorów (na części lub całości kabiny, inspirowanych naturą lub abstrakcyjną geometrią) lub nawet zaprojektować własny motyw albo np. wykorzystać deseń który dominuje w całej łazience. Coraz więcej zwolenników zyskujące także wykorzystanie szkła lustrzanego - jest ono dostępne do zastosowania na wszelkich płaskich powierzchniach szklanych o grubości 8 i 6mm. Może być wykorzystane podobnie jak inne rodzaje szkła tylko na wybranych fragmentach kabiny lub na jej całości.

Kermi tworzy swoje szkła lustrzane bez użycia powłoki srebrnej, za to z wielowarstwowym systemem opartym na chromie, dzięki czemu jest ono odporne na korozję, parę wodną a także środki czystości.

Wybór uchwytu do kabiny prysznicowej

Dopasowanie uchwytu jest kolejnym aspektem który pozwala puścić wodze wyobraźni - możemy wybierać spośród kształtów zaokrąglonych, prostych bądź kanciastych. Od nas zależy, czy uchwyt będzie metalowy czy też z przezroczystego tworzywa, matowy czy błyszczący. W większości przypadków można zamienić uchwyt z kabiną z innej serii. Świetnym rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie czasu podczas czyszczenia kabiny oraz podkreślającym minimalizm kabin jest uchwyt chowany - zlicowany z powierzchnią szkła

Jeśli więc oczyma wyobraźni widzą Państwo luksusowy pokój kąpielowy ze sporą, przeszkloną powierzchnią lub też mają Państwo potrzebę zamontować nieprzeciętną kabinę wyciętą w skomplikowany sposób bądź ze skosem - proponujemy rozwiązania techniczne do praktycznie wszystkich łazienek.

Więcej informacji na: www.kermi.pl