Lustra są narażone na ciągły dotyk, chlupanie kroplami wody czy resztki kosmetyków. Ciągła ekspozycja na kurz, brud oraz tłuste palce sprawia, że niewyczyszczone wygląda bardzo niechlujnie. Mycie za pomocą środków chemicznych już dawno przestało mi odpowiadać, gdyż jestem astmatykiem. Drażniące substancje lotne powodują nadwrażliwość i muszę czyścić powierzchnie w maseczkach jednorazowych. Ten uciążliwy wyeliminowałam i zastąpiłam ekologicznymi substancjami. Jak zrobić domowy specyfik do luster? Przekonajcie się sami w mojej poradzie poniżej.

Jak zrobić domowy płyn do mycia luster?

Wykorzystanie tego patentu pozwoli wam na lepsze i szybsze sprzątanie. Nie ma nic gorszego niż przeglądanie się w brudnym i nieeleganckim lustrze. Obecnie zdecydowałam się na lustro w stylu organicznym, które jest hitem tego roku. Kształty oraz formy nawiązują do tych naturalnych, spotykanych w naturze. Siła i moc przyrody jest ujęta w falistych lub krągłych kształtach, gdzie nie ma miejsca na mocno skrojone wycięcia. Jak doczyścić lustra domowym sposobem? Poniżej znajdziecie instrukcje krok po kroku:

Składniki:

  • 2 łyżeczki płynu nabłyszczającego do zmywarki,
  • 4 łyżki soku z cytryny lub limonki,
  • 1 szklanka wody przegotowanej,
  • 1 łyżeczka spirytusu.

Przygotowanie:

  1. Wymieszajcie dokładnie wszystkie składniki tak, aby się połączyły.
  2. Wlejcie zawartość do spryskiwacza i używajcie na nieoczyszczone powierzchnie.
  3. Użyjcie do czyszczenia gąbeczki lub ściereczki z mikrofibry, która nie pozostawia włókien.
  4. Możecie skroić także stare poszewki lub prześcieradła, które mają miękką fakturę i wypolerować dokładnie powierzchnię.

Czy lustra mogą być naprzeciwko siebie?

Jeżeli chcecie, zawsze możecie urządzić mieszkanie tak, jak wam się to podoba. O gustach się nie dyskutuje jednak warto pamiętać, że wieszanie luster na przeciwko siebie jest wyjątkowo niekorzystne. Dlaczego?

Niestety powierzchnie odbijające światło mogą tworzyć poświatę, która niekorzystnie będzie wpływać na otoczenie w mieszkaniu. W sypialni nie twórzcie efektu labiryntu, gdyż będziecie czuć się przytłoczeni i zmęczeni. Podobnie jest z miejscem, gdzie pracujecie najczęściej.

Wysokie, spore lustra obok biurek czy komód to nie jest dobre rozwiązanie, gdy mamy całodzienną ekspozycje na to miejsce. Ostatnim elementem jest zalecenie feng shui - lustro nie powinno stać na przeciwko wyjścia do domu ani żadnych drzwi. Dobra energia ucieka wraz z odbiciem lustra i nie powraca do domowników. bez względu na to, macie prawo zachować swoje ulubione miejsca i stosować tak, jak lubicie najbardziej.

 

Autor
Plamy i tłuste ślady po palcach na lustrze znikają, dzięki tej mieszance. Pryskam raz i mam spokój
Ewa Kwiatkowska
Redaktorka, domatorka, miłośniczka pięknych wnętrz i designu. Nieustannie eksperymentuje w swoim domu i ogrodzie, łącząc tradycyjne metody z nowoczesnymi rozwiązaniami....