Czeka Cię remont pokoju dziecięcego? A może dopiero zamierzasz urządzać to pomieszczenie? Podłoga stanowi absolutną podstawę wystroju każdego wnętrza - to do niej będziemy dopasowywać dalsze wyposażenie, a nie odwrotnie. Jednym z najczęściej wybieranych wariantów jest drewniana podłoga. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czy opłaca się inwestować w drewnianą podłogę do pokoiku dziecięcego. Wszystkich rodziców oraz osoby zainteresowane zapraszamy do lektury!

Zalety drewnianej podłogi w pokoiku dziecięcym

Drewniana podłoga posiada z pewnością wiele zalet nie tylko w dziecinnym pokoju, ale również innych pomieszczeniach. Jednak jedną z często podnoszonych kwestii w tym temacie jest koszt takiej podłogi, co nie należy do najtańszych możliwych opcji. Naszym zdaniem wykorzystanie tego typu podłogi jest zasadne z wielu powodów, które postaramy się przedstawić poniżej.

Drewno: jesion patynowany. Długość: 6,0 mb. Szerokość: 24 cm. Grubość: 2 cm. Wykończenie: lakier. Dodatkowo: Możliwość wykonania na ogrzewanie podłogowe.

Przyjazny design

W trosce o nasze pociechy powinniśmy starać się stworzyć im maksymalnie przyjazną i przytulną przestrzeń. Drewniana podłoga do pokoiku dziecięcego wydaje się doskonałym pomysłem z uwagi na naturalność tego rozwiązania. Do pokoju dziecięcego szczególnie poleca się jasne odcienie drewna, żeby wnętrze sprawiało wrażenie słonecznego i przestronnego nastroju. W tym celu doskonałe okażą się deski m.in. jesionowe lub dębowe. Unikatowe słoje i sęki widoczne na deskach nie tylko tworzą designerski wygląd, ale również mogą stać się elementem edukacyjnym - możemy dzięki temu w namacalny sposób wyjaśnić dzieciom, w jaki sposób zbudowane są drzewa. Ponadto drewniane deski mają temperaturę pokojową, dlatego nie musimy obawiać się o wychłodzenie naszych dzieci w trakcie zabawy.

Drewno: dąb patyna. Długość: 6,8 m. Szerokość: 24 cm. Wykończenie: lakier półmat. Dodatkowo: Możliwość wykonania na ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe

Dodatkowym atutem drewnianej podłogi do pokoiku dziecięcego jest możliwość wykonania ogrzewania podłogowego pod drewnianymi deskami. To idealne rozwiązanie dla pokoju dziecinnego, jeśli chcemy zapobiec przeziębieniom naszych pociech. Dzieci często bawią się na podłodze, dlatego to niezwykle ważne.

Drewno: grab. Długość: 4,0 mb. Szerokość: 20 cm. Grubość: 2 cm. Wykończenie: lakier. Dodatkowo: Możliwość wykonania na ogrzewanie podłogowe.

Ponadczasowy styl

Podłogi drewniane są tak trwałe, że niewątpliwie będą nam służyć dłużej, niż nasze pociechy będą w wieku dziecięcym. Kiedy dziecięce mebelki zostaną zamienione na bardziej dojrzałe, podłoga nadal będzie zachwycać swoim ponadczasowym charakterem i unikatowym pięknem. Wielu rodziców po wyprowadzeniu się dzieci z domów urządza to pomieszczenie jako gabinet lub pokój gościnny, a wtedy podłoga drewniana będzie niezwykle pożądana.

Drewno: kosipo. Długość: 9,0 mb. Szerokość: 30 cm. Grubość: 2 cm. Wykończenie: lakier. Dodatkowo: Możliwość wykonania na ogrzewanie podłogowe.

Akustyka

Kolejną zaletą podłogi drewnianej będą jej walory akustyczne. Dobra akustyka pomieszczenia sprzyja rozwojowi dziecka. Natomiast w nocy rodzice będą mogli niemal bezszelestnie zaglądać do swoich dzieci, nie budząc swoich pociech przy stawianiu kroków.

Drewno: Jesion. Szerokość: 30 cm. Grubość: 2 cm. Dodatkowo: Wykończenie: malowanie lakierem pigmentowym w odcieniu bieli, półmat.

Wygodny montaż

Osobom, którym zależy na szybkim i sprawnym położeniu podłogi w pokoju dziecięcym, powinny zdecydować się na drewnianą podłogę, która jest wyjątkowo wygodna w montażu. Dzięki temu unikniemy żmudnego okresu remontowego, który potrafi dać się we znaki zwłaszcza rodzinie z dziećmi. Wybór odpowiedniej podłogi bywa niełatwy, jednak mamy nadzieję, że nasz artykuł wyraziściej nakreślił Państwu niezbywalne zalety rozwiązania drewnianej podłogi w pokoiku dziecięcym. W naszej ofercie znajdują się rozmaite rodzaje desek podłogowych, o różnych wymiarach, grubościach oraz gatunkach drewna - serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą kolekcją oraz składania zamówień!

Więcej informacji na: www.marchwka.pl