Lamp podłogowych jest na rynku coraz więcej i są coraz ciekawsze. Nie służą już tylko oświetleniu konkretnego miejsca, ale stają się ozdobą wnętrza, a nawet meblem.

Ustawienie efektownej lampy podłogowej na specjalnie wygospodarowanej przestrzeni sprawia, że patrzymy na nią jak na dzieło sztuki. Podchodząc jednak do oświetlenia praktycznie, lampę podłogową kupujemy po coś.

Zazwyczaj ustawiamy ją przy dużym meblu, w rogu, by powiększyć optycznie wnętrze. Lampa podłogowa ustawiona przy kanapie wyznacza strefę relaksu. Jeśli wypoczywając na sofie lubimy czytać, szczególnie praktyczne okazują się modele z długim regulowanym ramieniem.

Biała lampa podłogowa Colibri Mesmetric Dekoracyjna lampa Ypsilon Atak Design
Biała lampa podłogowa Colibri z regulowanym kloszem, wyposażona w ściemniacz, stal i tworzywo, halogen 75 W (bolce GU10), wys. 145 cm, Foscarini, MESMETRIC, 2115 zł Dekoracyjna lampa Ypsilon obraca się o 270°, ma wbudowany ściemniacz, wys. 200 cm, Belux, ATAK DESIGN, 3394 zł

Lampa podłogowa przyda się również w pobliżu telewizora - światło skierowane na ścianę za ekranem (ale nie obok niego lub nad nim!) sprawi, że unikniemy męczącego wzrok kontrastu między jasnym monitorem a ciemnym wnętrzem.

Lampa podłogowa Blossom Atak Design Lampy Twilight ze szkła akrylowego i stali Atak Design
Lampa podłogowa Blossom, 3 niezależnie regulowane klosze, w każdym inne źródło światła: świetlówka kompaktowa 20 W (gwint E27), halogen 60 W (gwint E27), żarówka Decor Silver 60 W (gwint E27), wys. podstawy 182 cm, Belux, ATAK DESIGN, 12 788 zł Wtapiające się w architekturę wnętrza lampy Twilight ze szkła akrylowego i stali, wyposażone w ściemniacz, halogeny lub LED-y, szer. 32,5 cm, wys. 188 cm, Belux, ATAK DESIGN, 10 280 zł/szt.