W nowoczesnym, stechnicyzowanym świecie utrzymanie bliskiego kontaktu z przyrodą jest bardzo trudne. Okazuje się jednak, że nie możemy się go pozbawiać. Przeciwnie, powinniśmy raczej dążyć do tego, aby wszędzie, gdzie tylko to możliwe, otaczać się naturą, ponieważ kontakt z nią bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Jak zatem zaprojektować wnętrze pozostające w bliskości z naturą?

Pomyślmy o miejscu, w którym poczujemy się dobrze, o miejscu w stylu naturalnym, ale wzbogaconym o słoneczne światło, o miejscu z dużą ilością żywych roślin, ze świeżym powietrzem i z zielenią za oknem.

We wnętrzach urządzonych w duchu bliskości z przyrodą lepiej funkcjonujemy - pracujemy, uczymy się, odpoczywamy. Dlatego w pomieszczeniach, w których nie mamy możliwości użycia bezpośrednich elementów natury, koniecznie powinniśmy zadbać o naturalne analogie.

Naturalne motywy w salonie

Taki zabieg sprawdzi się chociażby w salonie, w którym zazwyczaj odpoczywamy po pracy. Tutaj szczególnie warto zadbać o obecność jak największej liczby naturalnych motywów.

Mogą to być meble w jasnej i żywej kolorystyce w dekorze Jackson Hikory R48041 lub w nieco ciemniejszych, bardziej rustykalnych odcieniach Dębu Shetland R20246 czy Jesionu Górskiego R43044. Te drewniane wzory pięknie komponują się z zielenią żywych roślin oraz z elementami wykończeniowymi mebli w kolorze miętowym.

Płyta laminowana: Jackson Hickory, fot. Pfleiderer

Dzięki zastosowaniu struktury Natural Wood drewnopodobne powierzchnie są niezwykle autentyczne - zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku. Znacząco przyczynia się to do wzmocnienia efektu odniesienia do natury.

Ciekawą propozycją może być też połączenie jasnego drewna Nordic Teak R50094 ze ścianami w kolorze jasnego beżu czy ścienną okładziną wykonaną z płyty w dekorze Caroline F79016. Jasna kolorystyka wzmocniona naturalnym światłem każdemu salonowi doda lekkości i powietrza. Natomiast obecność tkanin nada mu przytulność i łagodność, sprzyjające wypoczynkowi.

Płyta drewniana: shetland i nordic teak, fot. Pfleiderer

Kuchnia w stylu naturalnym

Kuchnia urządzona w stylu naturalnym prezentuje się świeżo, przytulnie, harmonijnie. Sprzyja wspólnemu gotowaniu, a także bliskości w gronie rodziny czy znajomych. Odpowiedni dobór materiałów do wykonania kuchni oraz dodatkowe elementy aranżacji, pozwolą nam stworzyć wyjątkowo przyjazną i przytulną przestrzeń.

Blat kuchenny: terrazzo nero, laminowana płyta: jesion firenze jasny labrador, fot. Pfleiderer

Nawiązujące do materiałów występujących w świecie przyrody wzory płyty meblowych, blatów roboczych czy ścianek przyblatowych z oferty Pfleiderer można z powodzeniem zastosować do wykonania zabudowy kuchennej utrzymanej w stylu naturalnym. Wzory perfekcyjnie odwzorowujące unikalne gatunki drewna w miodowych odcieniach, jak np. Dąb Artisan R20315 czy Dąb Riva R22239 urzekają charakterystycznymi detalami. 

Blat kuchenny: Dąb Lorenzo, płyta laminowana: Dąb Artisan, Labrador, fot. Pfleiderer

Fronty meblowe wykonane w dekorach Dąb Sprinfield Jasny R20233, Dąb Puccini R20326 czy Buk Scandic Jasny R24030 są zdecydowanie delikatniejsze. Stanowią doskonałą bazę do łączenia ich z elementami meblowymi, np. w ożywczych dekorach uni - szmaragdową zielenią Labrador U19008, ceglastą Salsą U16166 czy odświeżającą Miętą U19006. Fronty w dekorach odwzorowujących drewno w duecie ze Zgaszonym Błękitem U18001 stworzą jedno z najpopularniejszych obecnie zestawień, często proponowanych przez projektantów wnętrz.

Blat kuchenny: Dąb Sprinfield Jasny płyta laminowana: Labrador fot. Pfleiderer

Oferta Pfleiderer daje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni w stylu naturalnym. Perfekcyjnie dopracowane wzory i faktury materiałów użytych do wykonania mebli do kuchni, salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego w połączeniu z naturalnymi roślinami, tkaninami itp., pozwalają stworzyć przyjazną przestrzeń sprzyjającą prawdziwemu relaksowi w duchu slow life.

Produkty Pfleiderer są dostępne w sieci Pfleiderer Partner.

Więcej informacji na: www.pfleiderer.pl