W 2020 roku bez wątpienia nastała moda na duże telewizory, które nie tylko świetnie uzupełniają domowe wnętrza, ale same w sobie stanowią ich piękną ozdobę. W tym przypadku im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. A spadek cen urządzeń to tylko jeden z wielu powodów do zmiany… na lepsze. W ramach inspiracji wybraliśmy kilka nowości i przyjrzeliśmy się ich możliwościom.

Aby wnętrza były piękne i funkcjonalne

Wybór nowego telewizora nie musi być wyzwaniem, nawet jeśli wahamy się, na jaki konkretnie rozmiar się zdecydować i zastanawiamy się, jak nowy ekran będzie prezentował się w naszym salonie. Jeśli jednym z głównych argumentów, który powstrzymuje nas przed zakupem większego ekranu jest obawa przed czarną "plamą" na ścianie, gdy telewizor jest wyłączony, to mamy rozwiązanie. Jest nim telewizor QLED 4K lub QLED 8K firmy Samsung z unikatowym Trybem Ambient, dzięki któremu nawet największy ekran - niczym kameleon - wtopi się w domową przestrzeń. Jak to działa?

Kiedy akurat nic nie oglądamy, na ekranie możemy wyświetlić np. wzór tapety czy kolor ściany, na której zainstalowaliśmy sprzęt. Nic nie stoi na przeszkodzie by na ekranie pojawiały się informacje albo aktualna prognoza pogody. Do wyboru jest także wiele dekoracyjnych motywów i efektów świetlnych, które świetnie sprawdzą się, jako tło podczas kameralnych spotkań z bliskimi.

Z kolei z myślą o fanach sztuki powstał telewizor Samsung The Frame. To telewizor, który kiedy akurat nie oglądamy filmu czy programu, stanie się obrazem, zdjęciem lub grafiką. Jest to możliwe za sprawą Trybu Sztuka, który aktywujemy jednym przyciskiem na pilocie. Co więcej, telewizor The Frame nie tylko wygląda jak obraz, który możemy oprawić według własnych preferencji za pomocą opcjonalnych ramek w czterech klasycznych kolorach, ale także otwiera przed nami ogrom światowego dziedzictwa kulturowego.

W sklepie Art Store znajdziemy już ponad 1200 dzieł, pochodzących z renomowanych instytucji kultury i agencji fotograficznych, takich jak Prado, Albertina, Tate, Uffizi, Luwr, Victoria and Albert Museum, Magnum Photos czy LUMAS. Dzięki temu każdego dnia można podziwiać inny obraz. To co, dziś "Alegoria wiosny" Botticellego, a jutro "Słoneczniki" Vincenta van Gogha? Mogą to też być nasze zdjęcia lub prace znajomych.

Minimalizm przede wszystkim

Nie od dziś wizytówką telewizorów Samsung jest minimalistyczny design. Przykłady? Bezgraniczny ekran w modelu Samsung QLED 8K Q950T pozwala w pełni wykorzystać potencjał tego telewizora. Zaciera się granica między urządzeniem, otoczeniem i widzem, co daje niesamowite wrażenia i tworzy nowy wymiar rozrywki.

Projektanci skupili się także na wyeliminowaniu zbędnych elementów, rozpraszających uwagę w trakcie oglądania. Tak powstał m.in. Jeden Prawie Niewidoczny Przewód, który dostarcza do telewizora zarówno dane AV, jak i prąd niezbędny do zasilania. To z pozoru proste rozwiązanie raz na zawsze rozprawia się z plątaniną kabli wokół ekranu. Z kolei za pomocą Uchwytu Przylegającego wybrane telewizory QLED oraz The Frame mogą zawisnąć płasko przy samej ścianie, co potęguje wrażenia z oglądania.

Nie żałuj sobie wielkich emocji - duży ekran to lepsze wrażenia

Pozostaje pytanie, jak duży telewizor wybrać? Jeśli tylko domowa przestrzeń na to pozwala, zawsze warto zdecydować się na ten większy ekran. Okazuje się bowiem, że wielu nabywców zaraz po zakupie i instalacji czuje niedosyt i żałuje, że nie wybrało jednak tego większego. Biorąc pod uwagę, jak bardzo w ostatnich latach zmieniły się same telewizory, ich możliwości oraz technologie czy wreszcie sposób, w jaki z nich korzystamy, nie jest zaskoczeniem, że popyt na większe ekrany cały czas rośnie. Nie bez znaczenia jest również postępujący spadek ceny większych modeli. Szacuje się, że do roku 2024 telewizory 65 cali będą stanowiły około 25% rynku, a sprzedaż większych ekranów będzie systematycznie rosła.

Dziś telewizor to dużo więcej niż tylko telewizja. To centrum domowej rozrywki - platformy VoD praktycznie każdego dnia proponują nowe filmy i seriale, a łatwiejsza niż kiedykolwiek współpraca z urządzeniami mobilnymi rozszerza możliwości wykorzystania tego największego domowego ekranu. Nowe konsole, które wspierają wysokie rozdzielczości, przenoszą graczy na wyższy poziom wrażeń, dostarczając super zabawę w świetnej jakości.

Rozdzielczość 4K i 8K wsparta m.in. sztuczną inteligencją sprawia, że na telewizorach, takich jak Samsung QLED wszystkie treści prezentują się lepiej niż doskonale, a im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty i ogromne emocje. Duży ekran nie uznaje kompromisów w odniesieniu do jakości obrazu. Odwzorowanie kolorów, szczegółów i ich wyrazistość to elementy, które mają ogromny wpływ na wrażenia z oglądania, zwłaszcza gdy mówimy o odbiornikach powyżej 65 cali. Wysoka rozdzielczość pozwala nam siedzieć bliżej ekranu. Oznacza to, że dziś większy ekran z powodzeniem sprawdzi się również w mniejszym salonie lub pokoju.

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung