Myśląc o swoim domu, marzymy o stworzeniu bezpiecznej enklawy, wygodnego miejsca, gdzie będziemy mogli spędzić czas wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi…ale też miejsca, gdzie będziemy odpoczywać. Ilość domowych stref relaksu ograniczona jest jedynie powierzchnią i wyobraźnią - wygodne łóżko w sypialni, obszerna kanapa w salonie czy leżak w ogrodzie… to ważne, ale tylko podstawowe miejsca. Można też pomyśleć o wyjątkowej strefie relaksu, z masażystą - który nie jest mieszkańcem. To fotel masujący, który wygodnie, na każde żądanie i bez wychodzenia z domu, uruchomisz i który zapewni masaż odprężający całe ciało, zdejmie napięcia, przyniesie błogie ukojenie i zapewni dobre samopoczucie Tobie i innym domownikom. 

Prawie 70 lat historii 

Mało kto zdaje sobie sprawę, że pierwszy fotel masujący na świecie został wyprodukowany w Japonii prawie 70 lat temu (wykonany ze znalezionych, bezwartościowych rzeczy, takich jak kawałki drewna, piłki do baseballa czy łańcuchy rowerowe). To właśnie tam powstała tradycja masażu i ukształtowało się przekonanie o jego dobroczynnym działaniu na ludzkie ciało i umysł. Zresztą do dzisiaj właśnie w Azji niezwykle starannie dba się o zdrowy styl życia, którego jednym z elementów jest codzienny masaż. Dlatego też w Japonii fotele masujące stanowią obowiązkowe wyposażenie prawie każdego domu. Zmiany powoli zachodzą też w Polsce, gdzie powoli uświadamiamy sobie korzyści płynące z masażu i poszukujemy foteli masujących, które pojawiają się nie tylko w salonach spa czy hotelach, ale również w domach prywatnych. 

Masaż w fotelu masującym 

Sercem fotela masującego są ramiona masujące, które naśladują ruchy dłoni masażysty. W każdym modelu do wyboru są programy automatyczne, czyli zaprogramowane cykle masażu. Do dyspozycji są również techniki manualne, które określają sposób działania ramion masujących. Ich pracę można skierować, w zależności od potrzeb, na konkretną partię ciała, dzięki czemu można skutecznie rozmasować wymagające rozluźnienia okolice karku czy lędźwi.

W większości modeli istnieje też możliwość dostosowania masażu pod względem siły czy szybkości. Warto jednak wiedzieć, że fotel masujący to nie tylko masaż pleców, ale także wiele innych bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak masaż poduszkami powietrznymi, rolki masujące stopy czy ogrzewanie. 

Endorfiny, relaks i dobre samopoczucie

Masaż w fotelu masującym niesie za sobą mnóstwo korzyści. Ruch ramion masujących wspomagany pracą poduszek powietrznych i w wyższych modelach również rolek pod stopami wpływa przede wszystkim na odprężenie i relaks. Podczas masowania uwalniane są też endorfiny, które poprawiają nastrój, pomagają radzić sobie ze stresem i zmniejszają odczuwanie bólu. Jednak masaż to nie tylko umysłowy relaks, ale przede wszystkim pozytywny wpływ na kondycję całego ciała.

Regularne korzystanie z sesji w fotelu masującym poprawia krążenie krwi, co z kolei wpływa na lepszy transport tlenu do mięśni. Masaż wspomaga regenerację, wpływa na wzmocnienie odporności i obniża ciśnienie krwi. Pomaga też w rozluźnieniu napięć, łagodzi sztywność stawów i mięśni, co przyda się szczególnie po wielu godzinach przy biurku lub za kierownicą. Na szczęście - podobnie jak Azjaci - coraz częściej zdajemy sobie z tego sprawę i korzystamy z jego oczywistych dobrodziejstw.

Domowa strefa relaksu z fotelem masującym 

Fotel masujący w Twojej prywatnej, domowej strefie relaksu to przede wszystkim niesamowita wygoda. Możesz mieć masaż na wyciągnięcie ręki, korzystać z niego o każdej porze i bez wychodzenia z domu. To też miejsce, w którym odpoczniesz, znajdziesz spokój i chwilę wytchnienia. Masaż przyniesie ulgę, obniży poziom zmęczenia, zadba o przyjemne rozluźnienie i dobre samopoczucie. Pomyśl, tak może być codziennie, o każdej porze, w Twoim domu. 

Więcej o fotelach masujących na: restlords.com