Wnęki w kształcie łuku

Jednym z ciekawszych sposobów na zastosowanie łuków we wnętrzu są ściany wnękowe z wbudowanymi półkami. Najczęściej wtapiają się one we wnętrze będąc dokładnie w tym samym odcieniu co pozostałe ściany. Półki wykonane mogą być z gipsu lub drewna i dobrze wyglądają prezentując pojedyncze dekory i bibeloty - możemy ustawić na nich ulubioną książkę, wazon, rzeźbę czy świeczkę.

Półokrągłe regały

Jeśli nie mamy możliwości wykonania ścianki wnękowej nic straconego! Z pomocą nadchodzą otwarte, półokrągłe regały. Możemy ustawić je w salonie w niemalże każdym stylu - ten z wikliny i rattanu doskonale odnajdzie się w stylu boho, regał z pozłacanymi ramami będzie pasował do stylistyki glamour natomiast modna ostatnio plecionka wiedeńska to świetna propozycja do wnętrz w stylu japandi.

Łuki pomalowane na ścianie

Bezpieczną opcją dla wnętrzarskich konserwatystów mogą okazać się łuki malowane na ścianie farbą. Takie rozwiązanie jest oczywiście zgodne z obecnie panującymi trendami, nie niesie jednak za sobą dużych kosztów w razie, gdybyśmy chcieli zmienić koncepcję. Łuk malowany na ścianie pozwoli nam na wydzielenie przestrzeni i oddzielenie strefy sypialnianej na przykład poprzez pomalowanie ściany bezpośrednio za łóżkiem. Dobrze będzie wyglądał również w pokoju dziecka z zastosowaniem pastelowej palety barw.

Opływowe meble i dodatki

Powrót mody na meble o zaokrąglonych kształtach zainicjowali wystawcy mediolańskich targów, którzy już przed pandemią wprowadzili ten trend na rynek. Dziś obłe kształty to must have każdej marki wnętrzarskiej! Producenci oferują pełną gamę opływowych mebli takich jak stoły, stoliki, komody, krzesła, a także sofy czy fotele sprawiające wrażenie "napompowanych".

Na popularności zyskują także zabudowy do pokoju dziecięcego w kształcie łuku, a także liczne dodatki jak lustra, tapicerowane okładziny ścienne pełniące funkcję zagłówków łóżek czy lampy. Zaokrąglone kształty posiadają dziś również produkty wykonane na zamówienie takie jak na przykład wyspa kuchenna lub ścianka prysznicowa.

Zdjęcie otwierające artykuł: Giera Design

Autor
Łuki we wnętrzach - wielki powrót mody z przeszłości
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....