To że wysokie temperatury nas w tym roku nie ominą to pewne. Wiec zamiast w szczycie letnich upałów poszukiwać na szybko nie zawsze trafnych rozwiązań, lepiej wcześniej dokonać przemyślanego wyboru. Odpowiednie zapoznanie się z dostępnymi możliwościami pozwoli wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Szeroka oferta szwajcarskiej marki Stadler Form ułatwia ten wybór.

Rodzaje wentylatorów:

Wentylatory biurkowe. Idealne do pracy w biurze lub w niewielkich pomieszczeniach. Wentylatory biurkowe zajmują mało miejsca, mogą mieć możliwość ustawienia kąta przepływu powietrza oraz prędkości.

Wentylatory podłogowe. Większe rozmiary oraz wydajność sprawiają, że są w stanie efektywnie pracować w dużych pomieszczeniach. Często wyposażone są w tryb oscylacyjny, który zapewnia lepsze rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu. 

Wentylatory kolumnowe. To bardzo dobry wybór, gdy potrzebujemy dużej wydajności, a jednocześnie nie chcemy by wentylator zajmował dużo miejsca. Tego typu urządzenia odbiegają konstrukcyjnie od opisanych powyżej. Za wprawienie powietrza w ruch nie odpowiada wirujące śmigło z łopatkami, a pojedynczy, przymocowanych do podstawy wirnik. trybowi oscylacyjnemu równomiernie rozprowadzają powietrze w pomieszczeniu.

Cyrkulatory 3D. Cyrkulatory rozprowadzają strumień powietrza zarówno w pionie jak i w poziomie, co sprawie, że schłodzone powietrza dotrze dosłownie w każdy kąt. Oczywiście możemy również zablokować urządzenie w danym położeniu. To najbardziej wszechstronne wentylatory.

Na co zwrócić uwagę wybierając wentylator?

 • Podstawowymi parametrami są wielkość i funkcja pomieszczenia, w którym wentylator będzie pracował.
 • Regulacja prędkości. Większość modeli posiada regulację stopniową, niemniej istnieją również wentylatory z regulacją płynną jak Stadler Form Tim.
 • Zasięg podmuchu. Będzie istotny w dużych pomieszczeniach. Cyrkulator 3d Leo gwarantuje podmuch aż do 8 metrów.
 • Oscylacja (ruch wahadłowy) pomaga równomiernie rozprowadzić powietrze w pomieszczeniu.
 • Trybu naturalnej bryzy, do opisanego wyżej ruchu urządzenia dochodzi zmienność natężenia podmuchu, co pozwala osiągnąć efekt naturalnego podmuchu wiatru. Rozwiązanie takie znajdziemy np. w modelu Stadler Form Peter.
 • Pilot zdalnego sterowania.
 • Timer. Umożliwia ustawienie czasu, po którym urządzenie ma samoczynnie się wyłączyć.
 • Dodatkowe usprawnienia. Przykładowo Stadler Form Tim może być zasilany również poprzez kabel USB z komputera lub z powerbanku.
 • Poziom hałasu. Wydawany przez wentylator dźwięk powinniśmy móc sklasyfikować jako przyjemny szum.
 • Jakość wykonania. Aspekt ten warto ocenić przed zakupem, aby m.in. uniknąć charakterystycznego "pykania" w trybie oscylacyjnym, pękania plastikowych elementów, braku stabilności w tanich modelach.  
 • Wentylator jest elementem pomieszczania, w którym pracuje. Dlatego warto dopasować go do wystroju, aby idealnie się z nim komponował lub wręcz je wzbogacał swoją formą.

Więcej informacji na: www.stadler-form.pl