Drobne meble, często niedoceniane. Tymczasem szafki nocne mają wielki wpływ nie tylko na naszą wygodę, lecz także na wystrój sypialni.

W tradycyjnej sypialni najlepiej sprawdzą się szafki nocne ustawione po dwóch stronach łóżka.

Najwygodniejsze są nieco wyższe od poziomu materaca szafki nocne - łatwo sięgnąć po leżące na nich potrzebne przedmioty, ale nie ma ryzyka strącenia ich kołdrą czy ręką w czasie snu. Wielbicielom innowacyjnych, oryginalnych rozwiązań na pewno przypadną do gustu łóżka od razu wyposażone w półki po bokach. Taki mebel stanowi jedną spójną całość, efektownie wygląda i jest bardzo praktyczny.

Szafka nocna z kolekcji Seti Beds.pl Szafka nocna z kolekcji Venti Agata Meble Szafka nocna z kolekcji Quatro Klose
Szafka nocna z kolekcji Seti dostawiana do łóżka, dzięki czemu można ją przesuwać wzdłuż całej jego długości, wykonana z litego drewna bukowego, dostępna w różnych kolorach, wys. 30, szer. 46 cm, gł. 34 cm, BEDS.PL, 525 zł/2 szt. (lewa i prawa) Szafka nocna z kolekcji Venti z szufladą i półką oraz ozdobnymi elementami, zrobiona z płyty meblowej, wys. 46,5 cm, szer. 59 cm, gł. 35 cm, Meble Wójcik, AGATA MEBLE, 289 zł Szafka nocna z kolekcji Quatro ozdobiona dekoracyjnymi listwami w kolorze aluminium, zrobiona z masywu bukowego, wykończona naturalną okleiną bukową, do wyboru bezuchwytowy system otwierania szuflad PUSH, bądź wersja z uchwytami i systemem zamykania Silent System, wys. 54 cm, szer. 50 cm, gł. 40 cm, KLOSE, 1314 zł

A co zrobić w przypadku niewielkiej, wąskiej sypialni, lub takiej, gdzie łóżko koniecznie musi stać przy ścianie i z jednej strony nie ma miejsca na szafkę nocną? Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie łóżko wyposażone we wnękę-półkę u wezgłowia, lub szerokie wezgłowie, na które można odkładać niezbędne przedmioty. Należy jednak pamiętać, że takie łóżko jest minimum 20 cm dłuższe od tradycyjnych.

Stolik nocny Voltera Helvetia Meble Stolik nocny z kolekcji Lanao Klose Zagłówek Malm Ikea Zagłówek Mandal Ikea
Stolik nocny Voltera z dwiema szufladami, wykończony zaokrąglonymi krawędziami z MDF-u, dostępny również w kolorze białym, wys. 35 cm, szer. 53 cm, gł. 41 cm, HM HELVETIA MEBLE, 281 zł Stolik nocny z kolekcji Lanao wykończony ozdobnymi listwami w kolorze aluminium, zrobiony z masywu bukowego i naturalnej okleiny, wys. 38 cm, szer. 59, gł. 42 cm, KLOSE, 1147 zł Zagłówek Malm - szczyt łóżka, który pełni funkcję półki, wyposażony w dwa wysuwane elementy z półkami, które zastępują zwykłe szafki nocne, pasuje do łóżek o szer. 160 cm, wys. 77 cm, szer. 177 cm, gł. 31 cm, IKEA, 499,99 zł Zagłówek Mandal montowany do ściany, wykonany z brzozowych listewek, wyposażony w sześć półek, które można zawiesić w dowolnym miejscu, pasuje do łóżek o szer. 160 cm, wys. 62 cm, szer. 240 cm, gł. półek 28 cm, IKEA, 499,99 zł

Pomysłowym rozwiązaniem do niewielkich sypialni są również łóżka z szafkami wysuwanymi z wezgłowia - po pierwsze w ciągu dnia mogą być schowane, dzięki czemu jest więcej miejsca, po drugie przestrzeń wydaję się bardziej uporządkowana, kiedy nie mamy cały czas na widoku książek, gazet, kosmetyków i innych przedmiotów, które na ogół trzymamy na szafce nocnej.

Zanim kupisz

  • Zastanów się, co tak naprawdę chcesz trzymać w sypialni. Jeśli masz oddzielną garderobę wystarczy łóżko, szafki nocne i komoda lub toaletka.