Zagadnienia w artykule:
  • Girlanda z balonów - czy można wykonać ją samodzielnie?
  • Girlanda z balonów - jak zrobić?

Girlanda z balonów - czy można wykonać ją samodzielnie?

Widząc gotową, zrobioną już girlandę balonową, można sobie pomyśleć, iż taka dekoracja jest bardzo trudna do wykonania i sami absolutnie byśmy sobie z tym nie poradzili. Nic bardziej mylnego! Otóż taką girlandę z łatwością można wykonać samodzielnie, lecz trzeba jednak wiedzieć, jak się za to zabrać. Samo tworzenie girlandy wcale nie jest takie trudne, jakie się wydaje, aczkolwiek trzeba posiadać do tego odpowiednią wiedzę, która umożliwi nam stworzenie przepięknej girlandy. Istnieje kilka tricków, które warto poznać przed zabraniem się do pompowania balonów, ponieważ to one pozwolą nam stworzyć przepiękne dzieło balonowe, a nie są one oczywiste.

Co będzie nam potrzebne do stworzenia girlandy? Zapewne, kiedy widzimy girlandę z idealnie okrągłymi balonikami, myślimy sobie, że muszą to być przecież jakieś specjalne balony, ponieważ zwykłe balony nie są okrągłe, tylko mają swój charakterystyczny balonowy wygląd. Otóż nie - girlandy tworzy się właśnie ze zwykłych baloników w różnych rozmiarach i w różnych kolorach i wszystkie te balony naturalnie mają właśnie charakterystyczny kształt balona, lecz trzeba wiedzieć, jak należy je pompować.

Podstawową rzeczą, której potrzebujemy do zrobienia girlandy to oczywiście balony. Kolejną rzeczą jest pompka, która będzie pompowała powietrze do balonów. Można byłoby pompować je ustami, lecz nie jest to wygodne i trwałoby bardzo długo, a więc najlepiej zaopatrzyć się w pompkę na prąd, która może pompować naraz dwa balony. Następnie potrzebujemy już tylko nożyczek oraz żyłki do związywania ze sobą balonów.  

Girlanda z balonów - jak zrobić?

Zastanawiając się, jak stworzona jest taka girlanda z balonów i jak krok po kroku ją wykonać, najlepiej zacząć oczywiście od dopasowania kolorystycznego balonów, to jest najważniejsze. Girlanda może być wykonana z jednego koloru balonów, ale także może być wielokolorowa, o ile oczywiście kolory będą do siebie pasowały.

Po doborze kolorów warto także zaopatrzyć się w różne rozmiary balonów, ponieważ zdecydowanie ułatwi to pracę, a także taka girlanda będzie bardziej różnorodna. Zwyczajne balony, które znamy, mają zazwyczaj 12 lub 13 cali i oczywiście takich właśnie balonów potrzebujemy, aczkolwiek bardzo przydatne okażą się też balony 5-calowe, a nawet 16-calowe, 19-calowe oraz 31-calowe. Przy tworzeniu girlandy warto nauczyć się pompować dwa balony naraz, by móc od razu je połączyć ogonkami i związać je ze sobą.

Przed połączeniem zawsze należy ugniatać balona. W tym celu najpierw dmuchamy balonik do większego rozmiaru, po czym delikatnie spuszczamy z niego powietrze, a następnie trzymając za ogonek, przykładamy balon na przykład do nogi i delikatnie dociskamy ręką, w której trzymamy ogonek balona. W ten sposób powstanie idealnie okrągły balon. Po związaniu ze sobą dwóch takich balonów najlepiej jest odciąć im końcówki, żeby nie wyglądały brzydko.

Takie dwójki balonowe łączymy z kolejnymi dwójkami balonowymi, żeby powstał zbiór czterech baloników. Łączenie ich jest proste - wystarczy skręcić ich ogonki, by się wszystko razem trzymało. Takie czterobalonowe moduły powinny być zawsze w jednym kolorze i zwykle też w jednym rozmiarze, chyba że łączymy największy balony. Największe balony łączymy zwykle w czwórkę z balonami mającymi 12 lub 13 cali.

Powstałe czterobalonowe moduły łączymy ze sobą za pomocą żyłki całkowicie według uznania - tak jak nam się podoba. Można łączyć balony na ziemi i gotową girlandę przyczepić w miejscu docelowym albo też pojedynczo przyczepiać moduły w miejscu docelowym. Jeśli mocujemy balony do ściany, warto w tym celu używać małych samoprzylepnych haczyków.