Solidne i stabilne regały są niezbędne w wielu pomieszczeniach, zarówno prywatnych, jak i pracowniczych. Cechują się wieloma zaletami i funkcjonalnościami, o których warto pamiętać podczas podejmowania decyzji o rodzaju materiału, z którego będą wykonane półki i stelaże. Zobacz, gdzie może być użyteczny.

Regał paletowy do magazynu firmowego

Jeśli posiadasz przedsiębiorstwo, które obsługuje duże zamówienia z dużą ilością towarów lub towarami o wielkich gabarytach, musisz znaleźć dla nich odpowiednie miejsce do składowania. Właśnie takim są metalowe regały paletowe, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie towarów składowanych na paletach. Co bardzo ważne, odznaczają się najwyższą stabilnością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz na korozję. Dzięki ocynkowaniu stelaża nie poddaje się on nawet żrącym materiałom, dzięki czemu nadaje się nawet do przechowywania chemikaliów.

Regały paletowe, które można znaleźć pod adresem https://dodas.pl/category/regaly-paletowe, to także świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zaoszczędzić miejsce w swoim magazynie. Pozwalają bowiem na bardzo dobre uporządkowanie wszystkich palet. Za sprawą łatwego dostępu z każdej strony będą też pomagały w sprawnym zarządzaniu magazynem. 

Regał na opony do warsztatu

Kolejnym ciekawym, specjalistycznym rozwiązaniem jest regał dedykowany do warsztatu samochodowego, dostępny pod adresem https://dodas.pl/category/regaly-na-opony. Został skonstruowany w taki sposób, aby opony leżały ciasno jedne nad drugimi, co umożliwia przechowywanie wielu sztuk na stosunkowo małej przestrzeni. Jednocześnie regał ten jest bardzo wytrzymały, odporny na korozję, warunki atmosferyczne czy żrące ciecze. Zapewnia to malowanie proszkowe elementów, które chroni je przed uszkodzeniami.

Regały na opony charakteryzują się jednocześnie łatwą możliwością modyfikacji wysokości poziomów, dzięki czemu można je dopasować do rozmiarów najczęściej sprzedawanych opon.

Regał przemysłowy - nie tylko do magazynu i hali produkcyjnej

Pomimo iż regały przemysłowe kojarzą się nam przede wszystkim z wykorzystaniem ich w halach produkcyjnych i magazynach, mogą być wykorzystywane również w domu. Idealnie sprawdzają się między innymi w garażu, piwnicy albo domku gospodarczym, gdzie umożliwiają przechowywanie cięższych przedmiotów, takich jak choćby narzędzia czy opony na zimę.

Regały przemysłowe o trzech półkach, dostępne na stronie https://dodas.pl/, sprawdzą się także w przydomowych warsztatach, gdzie będą dobrym uzupełnieniem stołów warsztatowych. Skorzystają z nich wszyscy majsterkowicze, ale także osoby, które chciałyby rozwijać swój własny biznes, związany z drobnymi usługami lub własnoręcznym wykonywaniem różnych sprzętów.