Mieszkanie w centrum Kielc w kolorze...owsianki!

Ewa nie potrafiła opisać koloru jaki chciałaby uzyskać w swoim nowym mieszkaniu, więc porównała go do… owsianki. I trafiła w samo sedno. Przybrudzona biel z domieszką beżu daje rzeczywiście efekt kolorystyczny, o jaki chodziło Ewie.

A wszystko zaczęło się od tego, że razem z Piotrem zapragnęli zmienić swoje dotychczasowe mieszkanie w centrum Kielc. Wpuścić do 50 metrowej przestrzeni trochę oddechu, nieco zmienić układ na bardziej funkcjonalny i urządzić tak, żeby było bardziej przytulne. Nie przewidywali wielkich zmian, ale na wszelki wypadek postanowili oddać sprawę w ręce zawodowców.

Jasne beże w salonie
Poszewka Gillhov, wielobarwna
Nasza propozycja
Poszewka Gillhov, wielobarwna
49 zł

Założenia projektu i współpraca z architektkami

Padło na duet młodych architektek z ich rodzinnego miasta: Weronikę Janaszek i Katarzynę Jagiełło z pracowni Clou Design. Wulkan energii i uosobienie spokoju, bo tak mówią o sobie projektantki, taki miks osobowości musiał zaowocować udanym projektem. Tak też się stało.

Okazało się, że architektki nie tylko świetnie się uzupełniają, ale też od pierwszego spotkania złapały nić porozumienia z klientami. We czwórkę doszli do wniosku, że w tak niewielkim mieszkaniu najlepiej będzie postawić na funkcjonalność i wygodę. Weronika i Kasia w końcu w tym się specjalizują. Projekt nowego lokum dla Ewy i Piotra powstał więc błyskawicznie i bez większych przeszkód.

Ściana z motywem roślinnym
Sofa Cavill
Nasza propozycja
Sofa Cavill
1879 zł
Tapeta Khroma, Allegro
Nasza propozycja
Tapeta Khroma, Allegro
238 zł

- Właścicielom zależało na jasnym, przestronnym wnętrzu o ciepłej i stonowanej kolorystyce – wyjaśnia Weronika. Nie chcieli nowoczesnych, błyszczących materiałów, chromowanych i pretensjonalnych. Oboje stawiali na przytulność, raczej oszczędność w dekoracjach i kolorystyczną harmonię. - Zdecydowałyśmy nadać wnętrzom więcej przestrzenności, świeżości i nowoczesności, ale w klasycznym wydaniu – opowiada Weronika.

Zielony kolor w sypialni
Stolik Gladom, ciemnozielony
Nasza propozycja
Stolik Gladom, ciemnozielony
79 zł

Metamorfoza mieszkania - wielkie burzenie ścian w mieszkaniu w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy wymagało nie tylko przebudowy, ale też remontu, dlatego projektantki postanowiły pójść na całość nie obawiając się ewentualnych zniszczeń spowodowanych wyburzeniami.

Na pierwszy ogień poszła ściana oddzielająca sypialnię od kuchni. Runęła prawie w całości. W ten sposób kuchnia została otwarta na duży pokój, do którego przeniesiono salon z jadalnią. Z kolei w dotychczasowym salonie powstała całkiem spora sypialnia z wyjściem na balkon. Udało się również powiększyć łazienkę zabudowując wnękę, która była w salonie – okazała się ona wymarzonym miejscem na prysznic.

Aranżacja małego mieszkania
Lampa wisząca z bambusa Sinnerlig
Nasza propozycja
Lampa wisząca z bambusa Sinnerlig
249 zł

Przebudowa była większa niż się spodziewali właściciele, ale jak mówią - opłacało się. Zyskali sporo miejsca, mają dużą sypialnię i więcej przestrzeni w salonie. W swoim starym, choć zupełnie nowym mieszkaniu, czują się fantastycznie, bo architektki z Clou Design świetnie wyczuły klimat i zastosowały rozwiązania o jakie im chodziło.

Największe wyzwanie - urządzanie funkcjonalnego mieszkania na niewielkim metrażu

Weronika i Kasia zaproponowały spokojną kolorystykę w odcieniach przełamanej bieli, brązów i zieleni. Idealnie udało się połączyć podłogę z egzotycznego drewna z blatami oraz frontami górnych szafek kuchennych. Czekoladowy odcień winylowych desek podłogowych marki Designflooring ładnie odcina się od białych listew Creativa.

Właściciele zdecydowali, że większość mebli w salonie - okrągły stół, który nie zabiera dużo miejsca oraz niski bufet - będą białe. Biel optycznie powiększa przestrzeń, dlatego w tym kolorze jest też przeszklona witryna na książki, szafy w przedpokoju oraz stolarka. Bardzo ładnie udało się zlicować ze ścianami drzwi wejściowe, które przez to stały się prawie niewidoczne.

Kuchnia w małym mieszkaniu
Stołek barowy, czarny, Dalfred
Nasza propozycja
Stołek barowy, czarny, Dalfred
149 zł

Ścianę, która oddzielała przedpokój od reszty pomieszczeń, wyburzono na tyle, żeby stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Projektantki zdecydowały się jednak zachować jej fragment po to, żeby wytyczyć granicę pomiędzy strefą wejściową a prywatną.

Część jadalniana w salonie
Krzesło, czarny, Norraryd
Nasza propozycja
Krzesło, czarny, Norraryd
249 zł

Jak urządziły sypialnię? Przede wszystkim postawiły na pozytywna energię! Sypialnia nie może być przecież smutna, dlatego gospodarze zgodzili się na wprowadzenie do pokoju akcentu kolorystycznego w postaci tapety Allegro marki Khroma w botaniczne motywy - tylko na jednej ze ścian. Została ona zakupiona, jak większość materiałów wykończeniowych (deski podłogowe, listwy oraz farba Para Paints) w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Do ściany w delikatne desenie roślinne udało się idealnie dobrać wygodną, rozkładaną sofę w podobnym odcieniu zieleni. Żeby zyskać więcej miejsca, w dzień zastępuje ona łóżko.

W łazience projektantki nie wygospodarowały miejsca na wannę - jest zbyt mała - ale prysznic w zupełności Ewie i Piotrowi wystarcza. Znalazł się za to kąt na pralkę.

Kolorystyka konsekwentnie jak w całym mieszkaniu utrzymana jest w tonacji brązów i bieli, rozweselona dekorami w geometryczne motywy. Dzięki uporowi architektek i zaufaniu jakim obdarzyli je właściciele, powstało nieduże, ale za to pomysłowo zaaranżowane i przytulnie urządzone mieszkanie.

Aranżacja przedpokoju z dużym lustrem
Deska podłogowa Charred Oak
Nasza propozycja
Deska podłogowa Charred Oak