Schowani przed światem w leśnym ranczu

Żyjemy w czasach, kiedy ludzie na nowo definiują znaczenie luksusu. To już nie tylko materialne dobra, którymi się otaczają, ekskluzywne podróże w najdalsze zakątki świata, konta private banking i prywatny consierge. Luksus przestaliśmy kupować a zaczęliśmy go przeżywać, bo ostatnie lata zdominował trend jakościowego doświadczania ponad posiadanie. Na nowo uczymy się dbać o siebie i o swoją przestrzeń i coraz bardziej doceniamy znaczenie historii, kryjącej się za przedmiotami i wyposażeniem, które wybieramy do swoich domów.

Rodzinne ranczo ukryte przed światem w środku lasu Valle de Bravo w stanie Meksyk to kompleks kabin mieszkalnych skupionych wokół głównego domu. Projekt powstał z potrzeby posiadania miejsca odosobnienia, gdzie każdy członek rodziny może mieć własną przestrzeń, ale także stworzenia enklawy, gdzie będą się spotykać wszystkie pokolenia.

Kamienne ściany w leśnym domu
Stołek Block
Nasza propozycja
Stołek Block
700 zł
Stół Botero
Nasza propozycja
Stół Botero
19209 zł
Lampa wisząca Settana, BLOW UP DESIGN
Nasza propozycja
Lampa wisząca Settana, BLOW UP DESIGN
1455 zł
Velvet niebieska poduszka dekoracyjna 45x45
Nasza propozycja
Velvet niebieska poduszka dekoracyjna 45x45
105 zł

Właścicielom zależało przede wszystkim na otwarciu budynków na zapierające dech w piersiach widoki. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby płynnie przenikało się z ogrodem. Większość fasad stanowią szklane przesuwne okna, a przyległe do nich tarasy płasko przechodzą w powierzchnię trawnika.

Dachy wszystkich budynków zostały zaprojektowane pod takim kątem, aby nie ograniczać widoku żadnemu z użytkowników przestrzeni. Podłoga pokryta jest parkietem Reserve Mareggiata z kolekcji Atelier. Tekstura tych wyjątkowych desek powstała w wyniku poddawania materiału działaniu słonej wody, co nadaje mu unikatowy wygląd drewna wyrzuconego na brzeg morza.

Sypialnia z widokiem na las
Łóżko 140 Paris
Nasza propozycja
Łóżko 140 Paris
869 zł

Dzięki tym zabiegom każda deska staje się niezależną, indywidualną rzeźbą o niepowtarzalnej strukturze. Parkiet to idealne połączenie know-how, naturalnego designu i rzemieślniczego kunsztu.

Ranczo w stanie Meksyk
Kanapa narożna lewa Thomas szary wyblakły
Nasza propozycja
Kanapa narożna lewa Thomas szary wyblakły
6699 zł

Naturalne środowisko we wnętrzu domu

Drewno w domu wpływa na utrzymanie dobrej temperatury, podnosi poziom wilgotności powietrza a także hamuje akumulację ładunków elekrostatycznych. Fundamentalne znaczenie ma także wykorzystanie ekologicznych klejów i lakierów, które nie zawierają substancji toksycznych. Dzięki temu ich wpływ na życie domowników nie ogranicza się tylko do pięknego designu, ale także znacząco podnosi komfort życia.

Projekt rodzinnego rancza w lesie
Krzesło barowe 135
Nasza propozycja
Krzesło barowe 135
910 zł