Zmiany klimatyczne sprawiły, że coraz świadomiej podchodzimy do korzystania z dóbr technologicznych. Staramy się, by nasze decyzje były jak najbardziej przyjazne planecie - wybieramy tramwaj zamiast samochodu, pamiętamy o zakręceniu wody, gdy myjemy zęby, a także sięgamy do odnawialnych źródeł energii. Również rozwiązania smart home pomagają nam być bardziej eko i oszczędzać. Jednym z przykładów jest Oximo Solar io - solarny napęd do rolet zewnętrznych od marki Somfy.

Ekologiczne rozwiązanie dla każdego

Dzięki efektywnej technologii solarnej wykorzystanej w nowym napędzie Oximo Solar io, posłuży on nam przez wiele lat, nawet jeśli mieszkamy w regionie o niewielkim nasłonecznieniu. Wbudowany akumulator przy jednorazowym pełnym doładowaniu światłem dziennym może pracować nawet przez 45 dni. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, czy możemy w domu zainstalować rolety zewnętrzne z napędem solarnym, warto skorzystać z bezpłatnej aplikacji na smartfona - Somfy Solar. Dzięki niej w trzech prostych krokach sprawdzimy, czy to rozwiązanie jest odpowiednie dla nas.

Sam montaż nie jest uciążliwy. Rolety zewnętrzne z napędem Oximo Solar io nie wymagają doprowadzenia zasilania, dlatego też nie trzeba kuć ścian czy niszczyć wystroju wnętrza. Dzięki nieinwazyjnemu montażowi produkt można dodać do domowego systemu smart w dowolnym momencie. Wystarczy tylko umówić się ze specjalistą, który zainstaluje dla nas osłony. Brak podłączenia sieciowego ma jeszcze jedną, ogromną zaletę - łączymy komfort użytkowania zautomatyzowanych rolet i nie wydajemy dodatkowych pieniędzy z budżetu domowego.

Steruj tak, jak lubisz

Rozwiązania smart home mają zapewnić użytkownikom przede wszystkim wygodę. Ważne zatem, aby korzystanie z urządzeń było dla nas czymś naturalnym, nie wymagającym dodatkowego wysiłku. Właśnie dlatego roletami z napędem Oximo Solar io można zarządzać aż na trzy sposoby, co sprawia, że każdy użytkownik znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Pierwszym jest bezprzewodowy przełącznik, który wystarczy nakleić w dowolnym miejscu w domu. Druga opcja to pilot, za pomocą którego możemy sterować roletami. Trzecim sposobem jest skorzystanie z centrali sterującej TaHoma switch, dzięki której możemy zarządzać nie tylko napędem do rolet, ale kilkoma urządzeniami na raz. Centrala umożliwia też zapisywanie personalizowanych scenariuszy. Można np. ustawić automatyczne odsłanianie rolet o poranku, by zapewnić sobie łagodną pobudkę.

Dlaczego warto instalować rolety zewnętrzne?

Wśród kluczowych zalet osłon przeciwsłonecznych należy wymienić optymalny dostęp do światła naturalnego i ochrona prywatność. Gdy potrzebujemy wpuścić nieco więcej promieni słonecznych do domu, wystarczy jeden ruch, by rolety otworzyć. Podobnie wieczorem, gdy chcemy spędzić czas w zaciszu domowym, z daleka od obcych spojrzeń. Dosłownie jednym kliknięciem w aplikacji zamkniemy osłony.

Warto zwrócić uwagę też na to, że dzięki roletom zewnętrznym chronimy dom przed przegrzewaniem latem. Nawet w największe upały możemy korzystać z wnętrz, w których panuje komfortowa temperatura. Z kolei zimą rolety zewnętrzne poprawiają parametry izolacyjne naszych okien, zapobiegając przed utratami ciepła. To z kolei przekłada się na oszczędności, gdyż nie potrzebujemy tak intensywnie korzystać z ogrzewania w mroźne dni.

Więcej informacji na: www.somfy.pl