Tradycyjne półki niezbyt dobrze sprawdzają się w garderobie. Dlaczego? Dlatego, że inaczej przechowuje się sukienki, inaczej swetry, garnitury i koszule, a jeszcze inaczej bieliznę i dodatki. Znacznie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne są systemy przeznaczone do konkretnych rodzajów ubrań - odpowiednie wieszaki, stelaże, kosze i szuflady.

Kluczem do stworzenia przyjaznej i wygodnej garderoby jest jej odpowiednia organizacja i wyposażenie. To jakie meble się w niej znajdą, bezpośrednio się przełoży na to, jak będzie się nam z niej korzystało. Bo przecież, choć wnętrze to zazwyczaj jest skrzętnie ukryte przed oczami gości, chcemy, by było ładne i panował w nim ład. 

Jakie rozwiązania są do wyboru? Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na dwie stworzone z myślą o garderobie linie z oferty marki REJS - Variant MULTI i nagrodzoną Diamentem Meblarstwa 2022 Maxima PURO.

Dobierz wieszak do rodzaju ubrania

Podstawowym meblem w każdej garderobie jest szafa, w niej zaś - drążek albo półki. Jak pokazuje praktyka, nie są to jednak rozwiązania najbardziej funkcjonalne. Owszem na półkach można ułożyć w zasadzie wszystko. Ale nie jest to wygodne.

Ubrania z bawełny wiele osób składa w kostkę i układa w stosiki. Tyle, że najczęściej, przed nałożeniem wymagają prasowania. Z kolei spodnie - i te z jeansu, i z innych materiałów - na tradycyjnych półkach są trudno dostępne. Aby wyjąć jedną parę, trzeba przełożyć kilka innych. Szkoda na to czasu i energii.

- Rozwiązaniem są akcesoria meblowe. Swetry warto ułożyć w ażurowych szufladach Variant MULTI, które ułatwią przepływ powietrza. Dzięki temu ubrania będą dłużej świeże i nie będą się deformować. Wysuwane kosze to też dobry sposób na przechowywanie rzeczy większych jak: pledy czy ręczniki. Koszulki i koszule, a także garnitury i żakiety można powiesić na pantografach. Te opuszczane na specjalnych podnośnikach drążki pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń szafy, zapewniając przy tym wygodę. Dzięki nim nie trzeba się wspinać na krzesła, by zdjąć ulubioną sukienkę. - wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Wieszaki na spodnie w nowym wydaniu

Jeszcze bardziej ergonomiczne rozwiązanie przygotowano z myślą o spodniach. Szuflada na spodnie Variant MULTI pozwala na rozwieszenie kilku, a nawet kilkunastu par jednocześnie. Dzięki możliwości pełnego wysuwu zapewnia również łatwiejszy do nich dostęp. Proponowana jest w czterech szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm, wysokości 70 mm i głębokości 490 mm, a także dwóch kolorach: bieli i czerni w matowym wykończeniu.

Szufladę na spodnie Variant MULTI mocuje się na solidnym systemie jezdnym, który gwarantuje bezproblemowe wsuwanie i wysuwanie nawet obciążonego wieszaka.

Przechowywanie bielizny i dodatków

Co z drobniejszymi elementami garderoby jak krawaty, apaszki, dodatki i bielizna? W ich przechowywaniu najlepiej sprawdzają się szuflady. Mogą to być Slim Box marki REJS, które dostępne są w 3 kolorach (bieli, graficie i czerni) i wielu rozmiarach (w tym 3 wysokościach). W tych głębszych ułożyć można np. skarpetki, zaś w tych płytszych - dodatki.

Warte uwagi są również szuflady z linii Maxima PURO. I one dostępne są w dwóch wysokościach, ale też w wersji bez ścianki przedniej. Jej brak ułatwia dostęp.

Uzupełnieniem szuflad są wkłady, które przydadzą się w organizacji np. pasków, zegarków i biżuterii. Dostępne są w różnych konfiguracjach i rozmiarach (o szerokościach: 100, 200 i 520 mm). Obleczone białą lub czarną ekoskórą wyłożone są miękkim aksamitem (w zależności od wersji: czarnym lub miedzianym), który zabezpiecza rzeczy przed zarysowaniem.

Stelaże na buty do garderoby

Co z butami? I na nie są specjalne systemy. Do wyboru są m.in. szuflady na buty Variant Multi. Odpowiednio wyprofilowane stelaże dostępne są w bieli i czerni w 4 szerokościach (600, 700, 800 i 900 mm), wysokości 160 mm i głębokości 490 mm. Można na nich wygodnie ustawić i buty sportowe, i eleganckie kozaki.

Inną opcją są szuflady z pełnym dnem. Wykonane z metalu szuflady i nadstawki Maxima PURO sprawdzą się zwłaszcza, gdy mamy dużo szpilek. Dostępne są w 3 szerokościach (600, 800 i 900 mm) i 2 kolorach - bieli i czerni. Buty będą ładnie wyeksponowane, a jednocześnie zabezpieczone przed zdeformowaniem czy ubrudzeniem.

Akcesoria meblowe do garderób dają wiele możliwości. Ale sprawdzą się najlepiej wtedy, gdy dopasujemy je do swoich potrzeb. Dlatego planując wyposażenie garderoby, warto zawczasu zaplanować co i w którym miejscu chcemy przechowywać. 

Więcej informacji na: www.rejs.eu, www.e-rejs.eu