Na co zwrócić uwagę kupując deskę do prasowania?

W pierwszej kolejności musimy wygospodarować taką przestrzeń, aby prasowanie stało się przyjemne oraz wygodne, ponieważ przekłada się to potem na jego jakość. Wybierając dany produkt, warto zwrócić uwagę na to, aby posiadała ona odpowiedni blat. Być może będzie to dla was zaskakujące, natomiast dobry produkt odznacza się tym, że posiada twarde podłoże wykonane z odpowiednich materiałów, aby był odporny na wysokie temperatury.

Ponadto coraz częściej odchodzi się od desek, które zostały stworzone z płyty wiórowej. Dzięki temu są o wiele trwalsze i ich zakup nie jest tylko na parę miesięcy, ponieważ taką deskę można łatwo zniszczyć, a raczej rzeczą na lata. W dodatku nowoczesne metalowe deski posiadają otwory odprowadzające parę. 

Powłoka blatu ma duże znaczenie, ponieważ dobrej jakości materiał pozwala na to, że ubranie jest do niej lepiej przystosowane. Szukając odpowiedniej deski do prasowania, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona podwójną powłokę, dzięki której będzie to rzecz, która zostanie z nami na dłużej.

Nie można zapomnieć o tym, że ważnym elementem każdej z desek jest stelaż. Czym mocniejszy i bardziej stabilny, tym chętniej powinniśmy spoglądać na taką deskę i ją wybrać. Idealnym będzie taki stelaż, który jest odporny na korozję, a w dodatku posiada antypoślizgowe nóżki. 

Deska do prasowania do stacji parowej - jak wygląda i czy różni się od tradycyjnej

Zanim przejdziemy do omawiania deski do stacji parowej, to chcemy w pierwszej kolejności zaznaczyć, że na każdej desce będziemy mogli wyprasować wszystko to, czego potrzebujemy. Sama nazwa "generator pary" mówi już o tym, że będziemy mieli do czynienia z wodą, która musi się odłożyć na ubraniu w postaci pary wodnej. Nikt nie chce mieć wilgotnego ubrania, ponieważ przyprawia to o dyskomfort oraz negatywnie wpływa na wytrzymałość materiału. 

Deski do stacji parowej są większe od tradycyjnej, a dodatkowo wyróżniają się stabilniejszym stelażem. Większy rozmiar sprawia, że pojawia się dodatkowa przestrzeń do prasowania i tym samym nie będziemy musieli wykonywać "akrobacji", aby nasze ubranie było dokładnie wyprasowane. Szczególnie dotyczy to osób, które nie do końca potrafią wyprasować ubranie tradycyjnym żelazkiem na zwykłej desce.

Deska do generatora pary posiada miejsce na stację. Najistotniejsze jednak jest to, że posiadają one specjalny materiał, który pozwala na przepuszczanie pary wodnej, co w efekcie sprawia, że nie spływa na podłogę woda. To bardzo wygodny produkt, który jest znacznie trwalszy niż klasyczna deska do prasowania. 

Deska do prasowania ścienna, a może wysuwana z szuflady - praktyczne sposoby na oszczędność przestrzeni

Nie każdy dysponuje sporym pomieszczeniem, w którym prasowanie będzie wygodne. Jako że "potrzeba jest matką wynalazków" to są 2 opcje skorzystania na większej przestrzeni. Jest to deska do prasowania ścienna oraz wysuwana z szuflady. Pierwsza z nich to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ można ją wyciągnąć ze ściany, a dodatkowo można ją łatwo dopasować do wystroju pomieszczenia. Dobre deski do prasowania ścienne mają to do siebie, że można je obracać w lewo i prawo, dzięki czemu dostosowanie do własnych potrzeb wcale nie jest trudne.

Jeżeli chodzi o deskę do prasowania wysuwaną z szuflady, to oczywistą jej największą zaletą jest możliwość całkowitego schowania w półce. To idealne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń oraz dla tych, którzy obawiają się położyć tradycyjną deskę luzem z różnych powodów. Prowadnice kulkowe sprawiają, że wysuwanie deski jest naprawdę proste. Nie możemy zapomnieć też o "efekcie wow", który na gościach zrobi piorunujące wrażenie, bo deska wysuwająca się z szafki może zaskoczyć niejedną osobę.

Ile kosztuje dobra deska do prasowania?

Na tak postawione pytanie jest bardzo trudno odpowiedź. Niestety, trzeba powiedzieć, że nie jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, ale raczej kilkuset, chociaż są też modele, które kosztują naprawdę dużo. Szukając odpowiedniej deski do prasowania, która będzie produktem na lata, należy zapłacić przynajmniej około 200 zł.

Wspominaliśmy o deskach do prasowania wysuwanych z szafy i koszt takiego zakupu to około 400 zł, chociaż są modele, które kosztują prawie tysiąc złotych! Produkt przeznaczony do montażu w ścianie to koszt około 500 zł. Najdroższym rozwiązaniem jest deska do prasowania cena z rękawnikiem i miejscem na stację parową to koszt przynajmniej 300-400 zł za produkt warty uwagi.

Jakie firmy są godne polecenia?

Najczęściej polecane marki Firm godnych polecenia jest wiele. Postanowiliśmy powiedzieć, że deska do prasowania Vileda jest bardzo dobrym produktem, który już od lat jest w czołówce, jeżeli chodzi o deski do prasowania. Również deska do prasowania Leifheit to rzecz, którą zdecydowanie warto zakupić. Inne marki godne uwagi to:

  • Eurogold,
  • Millena,
  • Top House,
  • Joseph Joseph.

Oczywiście, na samym końcu liczy się cena i jakość, natomiast są to marki, którym jak najbardziej trzeba dać szansę, bo jest to synonim gwarancji tego, że będzie to produkt na lata.