Katarzyna Wietecha, prowadząca biuro architektoniczne Mo Home, to architekt, architekt wnętrz i influnecerka. W swojej pracy stara się odpowiadać na zróżnicowane potrzeby klientów, tworząc dla nich wymarzone projekty wnętrz, których wspólnym mianownikiem jest wygoda i funkcjonalność.

Wprowadź inteligentne rozwiązania dla domu i stwórz funkcjonalną i przyjazną przestrzeń

Chciałabym, aby przestrzenie, które tworzę, były nie tylko piękne, ale także przyjazne oraz funkcjonalne. Moim priorytetem jest to, aby mieszkańcy po prostu dobrze się w nich czuli. Dlatego też zwracam uwagę na domowe sprzęty, które ułatwiają codzienne życie, a także oszczędzają czas i energię.

Za cel wyznaczyłam sobie również optymalizację przestrzeni poprzez wprowadzenie do niej inteligentnych rozwiązań. To wszystko doprowadziło mnie do Samsung i aplikacji SmartThings, która pozwala zdalnie sterować pracą urządzeń Samsung w ramach domowego inteligentnego ekosystemu.

Dopasuj elementy inteligentnego domu do swojego stylu życia

Kwestią kluczową jest to, aby dom, w którym spędzamy przecież tak wiele czasu, pełnił rolę prawdziwej oazy. Aby tak się stało, wnętrza powinny zostać zaprojektowane w oparciu o styl życia i przyzwyczajenia domowników. Te z kolei skupiają się głównie wokół takich codziennych czynności jak gotowanie, dbanie o dom i dobrostan domowników, a także spędzanie wolnego czasu. W tym wszystkim wspierają nas sprzęty AGD i RTV, dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie zastanowić się nad ich rodzajem oraz ilością. Wspaniałe jest to, że tak jak w przypadku lodówki Samsung Bespoke, nowoczesne sprzęty domowe możemy dobrać także pod kątem charakteru wnętrza i jego kolorystyki. Wymienne panele frontowe Bespoke sprawią, że nasza kuchnia będzie naprawdę wyjątkowa.

Nowoczesne technologie umożliwiają sterowanie inteligentnym domem

Nowoczesne technologie, takie jak zintegrowana z domowymi urządzeniami Samsung aplikacja SmartThings, otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie zarządzania domem. Sterowanie inteligentnym domem jest bardzo intuicyjne. Nie trzeba przejmować się zbędnym okablowaniem czy skomplikowanym procesem instalacji. Nie ma żadnego znaczenia, czy właśnie urządzamy nowo kupione mieszkanie czy po prostu przeprowadzamy generalny remont. Wystarczy połączyć się z Wi-Fi, zainstalować aplikację na telefonie oraz założyć konto Samsung Account. Te trzy proste kroki pozwolą odkryć rozszerzone możliwości naszych domowych sprzętów.

Jesteś poza domem i nie pamiętasz czy w lodówce znajdują się wszystkie produkty potrzebne do przygotowania kolacji? Dzięki trzem kamerom umieszczonym we wnętrzu lodówki Family Hub, a za pośrednictwem aplikacji SmartThings w smartfonie w każdym momencie masz możliwość zobaczenia jej zawartości.

W podobny sposób możesz podejrzeć proces pieczenia potrawy pozostawionej w piekarniku, podczas gdy oglądasz wciągający film lub czytasz książkę. Co więcej ta aplikacja zarekomenduje ciekawe przepisy, a nawet personalizowane plany żywieniowe. Powiadomienia z aplikacji SmartThings są widoczne także na dużym ekranie na przykład telewizora Neo QLED, dzięki czemu w przerwie między odcinkami ulubionego serialu można m.in. włączyć oczyszczacz.

Wykorzystaj bezprzewodowy system sterowania domem i monitoruj status podłączonych urządzeń

Dzięki SmartThings możemy w pełni monitorować status podłączonych urządzeń, także przebywając poza domem, jak również ustawić automatyczne programy dla każdego pomieszczenia, a nawet podzielić się dostępem do aplikacji z członkami rodziny. Taki system sterowania domem jest bardzo wygodny. Z poziomu aplikacji jesteśmy w stanie między innymi dobrać odpowiedni program do prania, uruchomić odkurzacz lub oczyszczacz powietrza. Już po przekroczeniu progu domu może przywitać nas włączony telewizor oraz świeżo upieczone w piekarniku danie na wieczór z rodziną lub znajomymi. Dzięki temu zyskujemy więcej czasu, aby cieszyć się wspólnymi chwilami.

Korzystanie z SmartThings wymaga konta w Aplikacji SmartThings App, która jest dostępna w App Store i Play Store na urządzeniach z systemem Android (6.0 i wyżej) oraz iOS (10.0 i wyżej). Wymagane jest także połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

Więcej informacji o SmartThings znajdziesz na: www.samsung.com

Artykuł powstał we współpracy z Katarzyną Wietechą.