Czy wiesz, że wiosenne porządki to obyczaj, który ma już co najmniej kilka tysięcy lat? Przykładem może być Iran, w którym od ponad 3000 lat obchodzona jest tradycja kooneh tekouni, czyli "trzepania domu". Są to gruntowne porządki przygotowujące domostwo na przywitanie perskiego nowego roku (Nowruz). Wysprzątany dom dekorowany jest kwiatami, a domownicy wymieniają garderobę na nowy sezon.

Trudno się dziwić temu, że od wieków ludzie z różnych kultur na wiosnę biorą się za sprzątanie - wszak nawet zwierzęta wybudzone z zimowej hibernacji zaczynają doprowadzać swoje nory do porządku w przygotowaniu na wzmożoną aktywność i gody. Coraz dłużej widoczne na horyzoncie słońce daje nam zastrzyk witaminy D i zwiększa naszą motywację do pozytywnych zmian. Warto przywitać wiosnę w lśniącym czystością domu, w czym pomoże Ci ekipa ekspertów od Dr. Beckmann!

Jak ochronić meble i dywany przed błotem?

Dające nam energię słońce sprzyja coraz częstszym spacerom, a te pozytywnie wpływają na nastrój wszystkich członków rodziny - także tych najmniejszych i czworonożnych. Ucierpieć mogą jednak nasze dywany i meble, które trudno ochronić przed błotem i innymi zabrudzeniami przyniesionymi z zewnątrz. Z plamami nie tylko tego rodzaju niezawodnie poradzą sobie Dr. Beckmann Środek czyszcząco-odplamiający do dywanów oraz Środek czyszcząco-odplamiający do tapicerek. Formuła na bazie aktywnego tlenu skutecznie poradzi sobie z większością plam (z kawy, wina, sosów, błota, makijażu i.in.), a załączony aplikator w formie szczoteczki o optymalnym kształcie zapewnia wyjątkową wygodę użycia. Taki ratunek przyda się zwłaszcza, jeśli spodziewasz się w nowym sezonie częściej zapraszać gości np. z okazji nadchodzących świąt.

Zadbaj o piekarnik

A skoro mowa o świętach, to przed wielkanocną gorączką wypieków, warto dogłębnie wyczyścić piekarnik, aby zapach starej przypalenizny nie skaził Twoich wiosennych ciast i innych pyszności. Tutaj warto sięgnąć po Dr. Beckmann Środek czyszczący do piekarnika, który wyjątkowo skutecznie usuwa tłuszcz i przypalenia, jednocześnie nie wydzielając nieprzyjemnych oparów. Ponadto przywierająca formuła żelu zapobiega spływaniu środka po ścianach piekarnika, co zapewnia większą dokładność czyszczenia. Przyda się również do przygotowania grilla przed zbliżającym się sezonem biesiad na świeżym powietrzu, gdyż zarazem jest bezpieczny do stosowania na powierzchniach mających styczność z żywnością jak grille, ruszty i patelnie.

Jak zapewnić dłuższe życie pralce i innym sprzętom AGD?

Wiosna oznacza także duże porządki w naszych szafach - wyjęte ze schowka kwieciste sukienki będą wymagały prania. Przed wymianą garderoby warto przygotować pralkę na intensywniejszą pracę - sprawdzi się tu Dr. Beckmann Środek czyszczący do pralek. Stosowanie tego rodzajów środków jest konieczne do zapewnienia Twojej pralce dłuższego życia i poprawnego działania. Skuteczna ochrona przed gromadzeniem się osadów z kamienia i detergentów pomaga także zapewnić Twojemu praniu idealną świeżość i piękny zapach.

Oprócz odkamieniania pralki, nie zapomnij o innych sprzętach AGD, które wymagają regularnej pielęgnacji - jak żelazko, ekspres do kawy, parowar czy czajnik. Ekologiczne i ekonomiczne prowadzenie domu nie może obyć się bez dbania o długie życie sprzętu, a w tym stałego odkamieniania, które pozwala również na optymalne działanie sprzętu i zmniejszenie zużycia prądu. Środek do odkamieniania od Dr. Beckmann wspomoże Cię w usuwaniu nawet najbardziej uporczywych osadów z kamienia.

Więcej ciekawostek o wiosennych porządkach znajdziesz tu: www.pl.dr-beckmann.com/poradnik