Czy można mieć wszystko?

Tworzenie odpowiedniego nastroju w naszych wnętrzach jest szczególnie ważne w okresie, gdy za oknem panują chłody i mrozy. Nasz dom staje się wtedy miejscem ucieczki od szarej rzeczywistości, a jesienno-zimowe wieczory stają się okazją do budowania wyjątkowych wspomnień. Wybór kolorów ścian, oświetlenia i dekoracji ma kluczowe znaczenie. Nasza przestrzeń powinna przecież odzwierciedlać nasz gust, a jednocześnie dbać o nasz codzienny komfort. Wnętrza, które łączą w sobie estetykę, wygodę i funkcjonalność, wprowadzają do naszego życia harmonię i spokój, co jest szczególnie ważne podczas tego okresu w roku. Tutaj właśnie do akcji wkracza Somfy, której innowacyjne rozwiązania pomogą nam zwiększyć komfort życia.

Przyszłość zasłon jest już dziś

Czasami drobna zmiana, taka jak zastosowanie inteligentnych zasłon, może całkowicie odmienić charakter wnętrza. Zasłony nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także wpływają na atmosferę pomieszczenia. Dzięki integracji z technologią smart home mogą być częścią zautomatyzowanych scenariuszy, które zapewniają wygodę zarówno w domu, jak i poza nim. Sterowanie elektrycznymi zasłonami można przeprowadzać za pomocą pilota, aplikacji na telefonie lub komendy głosowej.

Somfy proponuje napędy z serii Movelite, które umożliwiają automatyzację zasłon. Napędy te są wszechstronne i nadają się do różnych rodzajów zasłon, nawet tych o wadze do 35 kg. Są kompatybilne zarówno z prostymi, jak i zakrzywionymi szynami, co daje duże możliwości aranżacyjne. Model Movelite WireFree 35 RTS to bezprzewodowy napęd do karniszy, co oznacza brak konieczności prowadzenia kabli elektrycznych i inwazyjnych prac w ścianach.

Pełna kontrola

Z kolei jeśli zależy nam na rozwiązaniu premium, wówczas warto zwrócić uwagę na Glydea Ultra 60e RTS. To napęd, który działa niezwykle cicho, dzięki zaawansowanej technologii tłumienia hałasu i wibracji. Nadaje zasłonom płynny ruch, nawet jeśli są ciężkie. Sterowanie zasłonami staje się łatwe i przyjemne, dzięki możliwości regulacji za pomocą pilota, smartfona lub tabletu. Dodatkowo, napędy są całkowicie ukryte za zasłoną, co poprawia estetykę wnętrza i zapewnia pełne zaciemnienie, ochronę prywatności i poczucie bezpieczeństwa.

Centrala TaHoma switch od Somfy umożliwia tworzenie własnych scenariuszy, które pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie zasłon w określonych porach dnia. Możemy także dostosować pracę zasłon do poziomu nasłonecznienia i temperatury wewnątrz domu, co pomaga w utrzymaniu komfortu cieplnego. Dodatkowo, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy zdalnie kontrolować położenie zasłon, pozorując obecność domowników.

Zadbajmy jesienią o światło

W okresie jesienno-zimowym oświetlenie odgrywa istotną rolę. Jasne i ciepłe światło może stworzyć przytulną atmosferę w naszych domach, wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie. Dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które można zdalnie kontrolować za pomocą smartfona. Somfy oferuje rozwiązania takie jak IZYMO Dimmer io, które pozwalają na regulację jasności oświetlenia i jego zdalne włączanie i wyłączanie.

Aby połączyć i zsynchronizować wszystkie elementy systemu smart home, Somfy proponuje centralę TaHoma switch, która jest kompatybilna z ponad 200 różnymi urządzeniami i wspiera 21 renomowanych marek smart home. Dzięki tej centrali możemy wygodnie sterować wszystkimi urządzeniami za pomocą smartfona, tabletu czy głosu.

Warto skorzystać z okazji

Akcja promocyjna marki Somfy, która rozpoczęła się 23 października, to doskonała okazja do nabycia napędów do zasłon Glydea, Movelite czy Irismo w atrakcyjnych cenach. To idealny moment, aby zapewnić sobie spokojne i komfortowe chwile w nadchodzących chłodniejszych miesiącach. Somfy kładzie nacisk na komfort, bezpieczeństwo i estetyczny design, dlatego warto skorzystać z ich rozwiązań, które pomogą stworzyć wyjątkową atmosferę w naszych domach. Promocja potrwa do 31 stycznia 2024 roku i obejmuje wybrane napędy do zasłon Somfy w określonych punktach sprzedaży.
Produkty objęte promocją:

  • Napęd do zasłon - Somfy Movelite
  • Napęd do zasłon - Somfy Glydea
  • Napęd do zasłon - Somfy Irismo

Więcej informacji na: www.somfy.pl

 

Autor
Zmieniamy nasze wnętrza na lepsze dzięki marce Somfy
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...