1. Usuń zaschnięte błoto

Jeśli Twoje trampki pokryły się błotem, pozwól im wyschnąć, a następnie delikatnie je stuknij, aby usunąć większe kawałki. Uparte resztki błota usuń za pomocą starego noża, dbając o to, by nie uszkodzić materiału.

2. Wyczyść sznurówki

Sznurówki mogą diametralnie zmienić wygląd Twoich trampków. Wyjmij je i namocz w roztworze wybielającym. Po czyszczeniu reszty buta, dokładnie spłucz sznurówki i pozostaw do wyschnięcia.

3. Czyszczenie zewnętrznej części

• Skóra: Użyj słabego roztworu płynu do mycia naczyń i e-szmatki. Unikaj silnych detergentów, które mogą uszkodzić skórę. Możesz użyć również magicznej gąbki, która świetnie radzi sobie ze skórzanymi materiałami.

• Płótno: Usuń luźny brud miękką szczoteczką. Następnie użyj roztworu wody z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń i delikatnie szoruj buty. 

4. Usuń uporczywe plamy

Na plamy trawiaste na białych skórzanych trampkach spróbuj użyć WD-40, a na płótnie - żelu wybielającego. Po zabiegu dokładnie spłucz obszar wodą.

5. Wyczyść podeszwy

Do gładkich podeszew użyj metody e-szmatki i roztworu do mycia naczyń. W przypadku teksturowanych podeszew użyj starej szczoteczki do zębów. Możesz również użyć płynu do szyb lub delikatnie rozjaśnić zabrudzenia za pomocą wybielacza.

6. Suszenie na powietrzu

Rozłóż języki trampków i pozwól im naturalnie wyschnąć. Jeśli wnętrze butów jest mokre, wypełnij je zgniecionymi gazetami na noc.

7. Zabezpiecz przed zabrudzeniami

Gdy trampki wyschną, zabezpiecz je specjalnym sprayem ochronnym dostępnym w sklepach obuwniczych, który stworzy niewidzialną barierę chroniącą przed płynami i plamami.

8. Zamaskuj zadrapania

Jeśli na trampkach pojawiły się zadrapania, użyj białego odświeżacza do butów dostępnego w sklepach obuwniczych. Produkt ten będzie wymagał regularnego stosowania. Pamiętaj, aby regularnie dbać o swoje białe trampki, stosując się do powyższych porad. Dzięki temu będą one służyć Ci przez długi czas, zachowując swój nieskazitelny wygląd.