Chiński parawan, afrykańska maska czy zabytkowa mapa z wizerunkami tubylców przeniosą nas w fantastyczny świat orientu, zabiorą w podróż na Wschód, do mistycznej krainy niezwykłości. Przywołają wspomnienia przeżytych i wymarzonych przygód.

W podróż wyruszymy na pokładzie XVIII-wiecznego galeonu, który opływając gorącą Afrykę, nieraz przybije do brzegu, aby uzupełnić zapasy i pohandlować z mieszkańcami. Kupimy od nich zdobione niezwykłymi wzorami naczynia bądź rytualne maski. Potem wypłyniemy na Morze Indyjskie, zmierzając ku wschodzącemu słońcu.

W cesarskich Chinach zatrzymamy się na dłużej, by opuścić je z lukiem pełnym pięknej porcelany, ręcznie malowanych parawanów i rzeźbionych mebli. Z takim ładunkiem dopłyniemy do celu naszej wyprawy - Kraju Kwitnącej Wiśni, świata samurajów i gejsz, gdzie przy czarce sake podziwia się drzeworyty i kaligrafię japońskich mistrzów.

Pamiątki z podroży to doskonały prezent dla koneserów wyrafinowanych przedmiotów albo marzycieli, dla których staną się pretekstem do wędrówki w nieznane. Jako oryginalny dodatek będą pasowały do każdego mieszkania, niezależnie czy utrzymanego w stylu klasycznym, czy stylu kolonialnym lub nowoczesnym.