Miejsce na gabinet w mieszkaniu dla singla

Chciałbym przebudować swoje mieszkanie (85m2) w taki sposób, by wygospodarować miejsce na gabinet. W łazience powinny się znaleźć wanna, prysznic, sedes, bidet oraz 2 umywalki, ponadto przydałoby się wygospodarować miejsce na pralkę i suszarkę. Nie potrzebuję wielu schowków na ubrania, ponieważ mam dużą garderobę przy sypialni. Jestem singlem, ale dobrze by było przewidzieć dodatkowy pokój, który teraz będzie przeznaczony dla gości, a docelowo dla dziecka.

Przede wszystkim należy otworzyć kuchnię - robimy dodatkowe wejście do niej od strony przedpokoju, dzięki czemu część dzienna stanie się bardziej przestronna, poza tym nie będzie potrzeby przechodzenia przed telewizorem w drodze do kuchni (uciążliwe, jeśli druga osoba będzie korzystała z TV). Nie otwieramy jednak kuchni do końca - zostawiamy kawałek ściany, by zasłonić strefę roboczą (zlew, płyta grzewcza i ich okolice) - nie będziemy musieli się martwić bałaganem w razie niezapowiedzianej wizyty znajomych.

 
Rzut 1. Mieszkanie przed zmianą   Rzut 2. Mieszkanie po zmianie

W przedpokoju robimy schowek pełniący funkcję szafy ubraniowej - na okrycia wierzchnie i buty, ewentualnie odkurzacz. Na ścianie naprzeciwko lustro z tapicerowanym siedziskiem, które może jednocześnie spełniać funkcję schowka na buty.

Duża łazienka została powiększona i wyposażona w wannę, duży prysznic, 2 umywalki, sedes, bidet oraz zabudowę meblową kryjącą pralkę, suszarkę (jedno na drugim), detergenty itp.

Przestrzeń powstałą po wyburzeniu ściany między pokojami dzielimy na 3 pomieszczenia: sypialnię, gabinet oraz dodatkowy pokój - tymczasowo gościnny.