Pokój dla artysty

Chciałabym urządzić pokój dla syna, który ma 12 lat i interesuje się plastyką, w szczególności malowaniem farbami i kredkami. Interesuje go również graficzne rysowanie na komputerze. Jak wyposażyć taki pokój i jakich dekoracji użyć?

Pokój dla młodego artysty to przede wszystkim powinna być przestrzeń pozwalająca mu na swobodne tworzenie. A to możemy osiągnąć dzięki różnym powierzchniom, po których będzie można pisać i malować.

Proponuję zabudowę meblową na zamówienie - z frontami (np szklanymi), po których można będzie pisać mazakiem suchościeralnym.

Pokój dla artysty Pokój dla artysty
1. Proponowana zabudowa meblowa, fot. Łukasz Kozyra.

2. Półka Notorious CD Rack Seletti, fot. Square Space

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się półki jak obrazy - w pokoju artysty sprawdzą się doskonale (taką półkę można wykonać samemu).

Jedną ze ścian można pomalować farbą do tablic (dostępną w każdym markecie) w kolorze czarnym - do pisania po niej kredą.

Biurko - koniecznie z możliwością podnoszenia blatu (by był pod kątem) - zastąpi sztalugi.

Płótna, rolki papieru i pędzle można umieścić w skrzynce na kółkach, którą podobnie, jak półkę - obraz można wykonać samodzielnie.

Pokój dla artysty Pokój dla artysty
1. Drewniana skrzynka na kółkach, fot. Aga Martin. 2. Ściana pomalowana farbą tablicową w dwóch kolorach, fot. Benjamin Moore.

Dodatki - tu najlepiej zastosować drobiazgi nietypowe, oryginalne - które pozornie nie pasują do całej aranżacji. Pokój dla młodego artysty nie może przypominać pokoju hotelowego, gdzie wszystko jest uporządkowane i stonowane.