Miejsce do pracy w salonie

Proszę o pomoc w urządzeniu domowego biura w salonie. Biurko mogę wstawić albo w rogu pokoju albo postawić pod oknem. Jakie wybrać i jakie krzesło do niego dopasować? Nie chciałabym, aby salon stracił swój "domowy" charakter. Docelowo na zmianę czeka też stolik kawowy. Jaki? Proszę też o propozycję oświetlenia w przedpokoju. Szafy będą pomalowane lub oklejone na biało.

Proponuję umieścić biurko w kącie między oknem a sofą. Biurko powinno mieć bardziej dekoracyjny, niż roboczy charakter, dzięki temu nie zakłócimy aranżacji salonu.

Miejsce do pracy w salonie Miejsce do pracy w salonie
Biurko Leksvik, 399,99 zł, fot. IKEA Biurko Writer, 690 zł, fot. www.futuri.pl

Krzesło z nogami w kolorze biurka i tapicerką kremową lub fioletową. Jeśli wybieramy fiolet, byłoby dobrze, gdyby kolor ten powtórzył się jeszcze w kilku miejscach w salonie - wtedy aranżacja będzie spójna (może to być np. fioletowy dywanik, bieżnik na stolik kawowy, świece, zasłony).

Miejsce do pracy w salonie Miejsce do pracy w salonie Miejsce do pracy w salonie
Krzesła tapicerowane, ceny u producenta, fot. www.jadik.pl

Na ścianie nad biurkiem można umieścić jedną lub dwie półeczki wykonaną w taki sposób, by nie było widać elementów mocujących.

Miejsce do pracy w salonie
Półka bez widocznego mocowania, fot. www.galeria-pomyslow.com

Stolik kawowy powinien być utrzymany w kolorystyce mebli, które są w salonie. Jeśli wybierzemy mniejszy - możemy ustawić obok siebie dwa takie same.

Miejsce do pracy w salonie Miejsce do pracy w salonie
Stolik kawowy Cliff, 1150 zł, fot. www.sfmeble.pl Stolik kawowy Trailon, 199 zł, fot. www.sfmeble.pl

Oświetlenie do przedpokoju - w związku z tym, że szafy będą docelowo białe i cały cały przedpokój będzie w dosyć spokojnej kolorystyce, można pozwolić sobie na mocniejszy akcent w postaci czarnych lamp, które będą kolorystycznie nawiązywały do mebli w salonie.

Miejsce do pracy w salonie Miejsce do pracy w salonie
Przedpokój - stan obecny. Proponowana lampa - Halie 3, 339 zł, fot. www.jasnociemno.pl