Kawalerka dla starszej osoby

Moja mama (72 lata) kupiła kawalerkę. Proszę o pomoc w zaaranżowaniu jej w taki sposób, aby zmieściło się w niej łóżko 90 / 200 cm w zamykanej przestrzeni i żeby byłą funkcjonalna dla osoby w tym wieku. Wzdłuż całej prawej ściany kuchni jest zabudowa kuchenna.

Proponuję drobną przebudowę, która poprawi funkcjonalność kawalerki dla starszej osoby.

W przedpokoju została wygospodarowana zamykana garderoba, a przy drzwiach wyjściowych szafa wnękowa na okrycia wierzchnie i buty.

W salonie część sypialniana znalazła się przy jednym z okien - częściowo oddzielona od reszty pomieszczenia ścianką, a częściowo przesuwnymi panelami (na rolkach w dolnej części) - takie rozwiązanie pozwala na zamknięcie sypialni w razie potrzeby - na co dzień można panele rozsunąć i cieszyć się większą przestrzenią.

Dodatkowa ścianka zasłania fragment kuchni, a tym samym kuchenny bałagan w razie niezapowiedzianych gości. Z drugiej strony na ściance znalazł się tv i szafki.

W łazience pralka schowana w zabudowie meblowej, nad pralką na półkach można schować detergenty, ręczniki, miskę, itp. Umywalka stawiana na blat lub wpuszczana, a pod blatem szuflady na kosmetyki.

Kawalerka dla starszej osoby Kawalerka dla starszej osoby 
 Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.