Funkcjonalne mieszkanie dla 4 - osobowej rodziny

Zakupiłem mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Chciałbym przeprowadzić remont i odświeżyć mieszkanie. Prosiłbym o jakieś koncepcje rozplanowania mieszkania - zwłaszcza łazienki i WC. Myślałem o połączeniu tych pomieszczeń. Moja rodzina składa się z 4 osób - ja, żona i 2 małe córeczki. Sypialnia dla nas (pokój z prawej) i pokój (środkowy) dla dziewczynek.

Rozplanowanie pomieszczeń jest na tyle funkcjonalne, że pozwala na zrobienie w przedpokoju kilku dużych szaf, co przyda się tym bardziej, że w pokoju dziewczynek  po ustawieniu łóżek i biurek nie ma już miejsca na meble do przechowywania ubrań (do tego celu można wykorzystać jedną z szaf obok wejścia do sypialni dzieci).

W sypialni rodziców zabudowa na całą ścianę za drzwiami, duże łóżko z szafkami nocnymi i miejsce na biurko / toaletkę / komodę.

Rzut mieszkania przed przebudową Rzut mieszkania - propozycja aranżacji
Rys.1. Rzut mieszkania przed przebudową. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.

W salonie sofa i dwa fotele, 2 słupki meblowe (mogą być witryny), duża szafka rtv i tv na ścianie.

W przedpokoju na jednej ze ścian lustro, a pod nim szafka na buty wykończona od góry tapicerowanym siedziskiem.

Łazienki połączone w jedną - z wanną, sedesem podwieszanym i umywalką na szafce z szufladami. Nad sedesem na ścianie można powiesić szafkę na detergenty i papier toaletowy.

Pralka (P) została przeniesiona poza łazienkę - w zabudowie nad nią można zrobić półki na ręczniki, miski, kosz na pranie.

Kuchnia połączona z jadalnią.