Aranżacja kuchni z piecem grzewczym

Nie ma możliwości innego usytuowania pieca w mojej kuchni ze względu na przewód kominowy, znajdujący się za nim. Niestety, nie dodaje to urody kuchni, która jest nieduża i nieustawna ze względu na to, że z jej części wydzielona jest mała łazienka. Myślałam o zabudowaniu pieca i stworzeniu czegoś w rodzaju małej kotłowni, ale to z kolei jeszcze bardziej zmniejszy pomieszczenie i utrudni dostęp do zaworu ciepła, który znajduje się w rogu, pod sufitem. Proszę o podpowiedź, co można zrobić, by moja kuchnia zaczęła cieszyć oczy.
Aranżacja kuchni z piecem grzewczym Aranżacja kuchni z piecem grzewczym
 Kuchnia - stan obecny.

Zabudowanie pieca grzewczego szafką nie jest wskazane, dlatego proponuję uczynić z niego główną "dekorację". Każda próba zamaskowania go nie przyniesie przyjaznych wizualnie efektów, więc proponuję go wręcz wyeksponować.  Skoro już jest niebieski, zróbmy z tego koloru motyw przewodni pomieszczenia.

Proponuję wymienić meble na nowe z białymi lakierowanymi frontami (uchwyty mogą być nawet takie, jakie są w tej chwili - relingi). Do tego blat z drewna dębowego klejonego. Jeśli nie meble, można wymienić same fronty, uchwyty i blat. Dobrze byłoby usunąć pokrywę z kuchni, która teraz jest oparta o kafelki. Płytki na ścianie pomalować na biało - specjalna farba do kupienia w markecie budowlanym. 

Wnękę z lodówką dobrze byłoby zabudować. Podobnie pralka - nie będzie aż tak rzucała się w oczy, jeśli obudujemy ją - wystarczą boki i blat u góry, nawet bez drzwiczek. Ściany po zdjęciu paneli do pomalowania na biało.

Stolik i stołki wystarczy odświeżyć - pomalować na biało, do tego uszyć pokrowce na stołki (ale tylko na siedziska) w kolorze niebieskim - jak piec. Doniczki białe, firanki niebieskie w białe kropki.

Jeśli nie damy rady wymienić drzwi,  wystarczy wymienić klamkę i szybkę, a drzwi pomalować - ewentualnie można zastosować naklejkę na drzwi.

Aranżacja kuchni z piecem grzewczym Aranżacja kuchni z piecem grzewczym
Naklejka na drzwi 0373, wym: 90 x 200 cm, OKLEJAJ.PL, 179,99 zł Lampa wisząca Newport, LampGustaf, metalowa, śr. 35 cm, MAGIASWIATEL.PL, 351 zł