Jak urządzić pokój dla studentki?

Jestem studentką, dlatego w pokoju potrzebuję miejsca na biurko. Poza tym zależy mi na kanapie, na której po rozłożeniu zmieszczą się dwie osoby. Potrzebuję też sporej szafy oraz dodatkowego miejsca do przechowywania (np. komoda). Proszę o poradę odnośnie sensownego ustawienia wszystkich niezbędnych mi mebli - oraz w kwestii dodatków. Zdecydowałam się na jasny odcień beżu na ścianach, jeśli chodzi o meble - chciałabym postawić na biel. W jakim kolorze powinnam dobrać dodatki, żeby pokój nie był mdły? 

Do pokoju dla studentki proponuję meble biało - czarne, dzięki temu aranżacja będzie wyrazista - unikniemy "mdłego" efektu, który byłby łatwy do osiągnięcia, gdyby meble były w całości białe.

Rzut pokoju - propozycja rozmieszczenia mebli Krzesło Tenza Gino czarne nogi Ella
Rys.1. Rzut pokoju - propozycja rozmieszczenia mebli. Krzesło Tenza Gino czarne nogi Ella, Meble.pl S.A., SKLEP.MEBLE.PL, 499 zł

 Rozkładana sofa będzie wygodna do spania i pomieści pościel.

Sofa 3 - osobowa rozkładana Arviken, beżowa, szer. po rozłożeniu 140 cm, pojemnik na pościel Szafa Pax, korpus czarno - brązowy, drzwi białe lakierowane, wym: 100 x 60 x 236 cm

Sofa 3 - osobowa rozkładana Arviken, beżowa, szer. po rozłożeniu 140 cm, pojemnik na pościel, IKEA, 999 zł

Szafa Pax, korpus czarno - brązowy, drzwi białe lakierowane, wym: 100 x 60 x 236 cm, IKEA, 680 zł (+wyposażenie)

Wyposażenie szafy można dowolnie kompletować - np. na dole szuflady na bieliznę, wyżej wysuwane drążki na spodnie, nad nimi drążek na wieszaki, na samej górze półka. Również uchwyty można dobrać wg uznania.

Przy ścianie obok biurka regał z półkami - na książki i inne potrzebne rzeczy. Można dokupić koszyki, które pasują rozmiarem do wnęk i trzymać w nich drobiazgi.

Biurko Micke, białe, wym: 50 x 105 x 75 cm Regał z 4 wkładami, czarno - brązowy, wym: 147 x 39 x 147 cm
Biurko Micke, białe, wym: 50 x 105 x 75 cm, IKEA, 249 zł Regał z 4 wkładami, czarno - brązowy, wym: 147 x 39 x 147 cm, IKEA, 410,96 zł

Czarny kolor tworzył ciekawy kontrast z beżowymi ścianami. Dekoracje - obraz na ścianie nad łóżkiem, na oknie białe firanki (gładki woal), białe drewniane żaluzje, jeśli kwiaty - w białych doniczkach. Na ścianie nad biurkiem można dodatkowo powiesić kilka mniejszych obrazków w czarnych i białych ramkach - na zmianę (powstanie dwukolorowa kompozycja).

Lampa wisząca Kulla, czarna, metal, śr. 50 cm Obraz Pjatteryd, wym: 140 x 56 cm
Lampa wisząca Kulla, czarna, metal, śr. 50 cm, IKEA, 299 zł Obraz Pjatteryd, wym: 140 x 56 cm, IKEA, 149 zł