Beżowy salon i limonkowe dodatki

Proszę o pomoc w dokończeniu urządzania salonu otwartego na kuchnię. Jaki kolor na ścianie za kanapą? Może wielki obraz? Ściana za tv - tapeta, czy cegła - jaki kolor? I jeszcze pusta ściana przy wejściu do salonu - wstępnie marzyły mi się na niej rodzinne zdjęcia. Wszystko jest teraz w bezpiecznych kolorach beżu, ecru, bieli. Meble ciemny orzech zarówno w salonie, jadalni, jak i kuchni. Chciałabym dodać kolor limonkowy, ale teraz nie bardzo go widać w naszym salonie.

Kolor limonkowy w postaci dodatków będzie dobrym wyborem, doskonale ożywi ten beżowy salon.

Beżowy salon i limonkowe dodatki
Obecna aranżacja salonu.

Ścianę za kanapą proponuję pomalować na brązowo i umieścić na niej naklejkę ścienną w kolorze białym (lub nanieść na ścianę podobny wzór przy użyciu szablonu malarskiego). Do tego zasłony na oknach w kolorze limonkowym - bez firanek. Zasłony gładkie, jednolite, bez wzorów. Bez upinania - chodzi tylko o to, żeby "otuliły" okna i ładnie kontrastowały z brązowymi żaluzjami i ościeżnicami.

Beżowy salon i limonkowe dodatki
Szablon malarski na ścianę, motyw 224, wym: 240 x 240 cm, NAKLEJKOMANIA.EU, 124 zł

Obrus na stole lepiej zostawić na specjalne okazje, na co dzień wystarczą podkładki pod talerze - w kolorze limonkowym.

Beżowy salon i limonkowe dodatki Beżowy salon i limonkowe dodatki
Aranżacja kącika z tv i kominkiem.

Ściana za tv - zdecydowanie powinna się tam znaleźć biała cegła. Będzie to ładna i subtelna dekoracja, która nie będzie odciągała wzroku od tv w trakcie jego oglądania.

Dodatkowo można na podłodze przed szafką rtv położyć niewielki dywanik w kolorze limonkowym.

Beżowy salon i limonkowe dodatki

Ścianę między salonem a hallem proponuję pomalować na brązowo. Ponownie uzyskamy kontrast z sąsiadującymi ścianami, dzięki czemu aranżacja się ożywi. 

Pomysł ze zdjęciami rodziny sprawdzi się tu doskonale.

Jednak zamiast tradycyjnych ramek i kinkietu nad nimi można połączyć jedno z drugim i zrobić oryginalną dekorację ścienną.

A mianowicie - zamawiamy zdjęcia naszej rodziny nadrukowane na szkle (zdjęcia czarno - białe lub w sepii), w różnych formatach, a następnie umieszczamy je nieregularnie na dystansach na ścianie. Wcześniej doprowadzamy do tych miejsc kable i robimy małe punkty oświetleniowe - które potem po zamontowaniu fotografii będą świeciły za ich "plecami".