Aranżacja wąskiego przedpokoju

Nie mam pomysłu na aranżację przedpokoju i schowka. Chciałabym siedzisko i szafkę na buty. Nie lubię wiszących ubrań na widoku. Nie wiem, czy zostawić schowek jako osobne pomieszczenie gospodarcze, czy włączyć go do przedpokoju przez wyburzenie ściany o szer. 45 cm. W schowku chciałabym trzymać odkurzacz, deskę do prasowania, suszarkę do prania, drabinę. Lustro planuję na ścianie o szer. 70 cm, na całej jej powierzchni. 

Aranżację tego wąskiego przedpokoju proponuję zacząć od wyburzenia ścianki o szer. 45 cm i usunięcia drzwi do szafy - w to miejsce zasłona w kolorze szarym. Mocujemy na suficie szynę z żabkami do zaczepienia materiału (gotowe gładkie jednolite szare zasłony można kupić np. w Leroy Merlin), a następnie maskujemy karnisz "belką" z g - k (czyli robimy kawałek zabudowy podwieszonej pod sufitem, która ukryje mocowanie zasłony). 

Za zasłoną schowamy ubrania na wieszakach (pod sufitem półka), obok zostawiamy miejsce na odkurzacz, drabinę itp.

Aranżacja wąskiego przedpokoju
Rys.1. Rzut przedpokoju.
Aranżacja wąskiego przedpokoju
Rys.2. Rzut przedpokoju - propozycja aranżacji.

Wszystkie ściany w kolorze jasnoszarym z wyjątkiem ściany z lustrem - ta w tapecie na całej długości (propozycja poniżej). 

Przed zasłoną stawiamy siedzisko / stołek w niebieskim kolorze (kwadratowy lub okrągły).

Aranżacja wąskiego przedpokoju Aranżacja wąskiego przedpokoju
Siedzisko w kolorze niebieskim, TRENDSETTERKA.COM, 420 zł Tapeta ścienna Grandeco Uptown UP-07-12-4, biało - niebieska, wym: 0,53 x 10 m, TAPETUJ.PL, 55 zł / rolka

Lustro we wskazanym miejscu jest dobrym pomysłem - proponuję tylko, by zrobić je w ramie (białej), zamiast na całą ścianę.

Na przeciwległej ścianie biała szafka na buty, nad nią dekoracja ścienna. Jeśli planowane oświetlenie ma być na suficie, będą tu pasowały oprawy w kształcie tub (mogą też być kubiki) w kolorze białym.

Aranżacja wąskiego przedpokoju Aranżacja wąskiego przedpokoju
Szafka na buty Bissa, biała, wym: 49 x 28 x 135 cm, IKEA, 149 zł Dekoracja ścienna Toronto, WESTWING.PL, 329 zł