Jak zmieścić wannę i prysznic w małej łazience?

Niedawno kupiliśmy z mężem nowe mieszkanie i zastanawiamy się, jak urządzić łazienkę. Łazienka nie jest duża i nie wiem, czy zmieszczę w niej kabinę prysznicową i wannę. Wszystko powinno się zmieścić "na styk" jednak czy taki układ będzie wygodny i czy w łazience nie będzie po prostu ciasno?

Wstępna koncepcja aranżacji łazienki jest dobra. Proponuję dodatkowo zastanowić się nad alternatywym rozwiązaniem - zakładającym wannę ze szklanym parawanem, która jest doskonałym rozwiązaniem do małych łazienek, ponieważ pozwala na połączenie funkcji wanny i prysznica (na rys. poniżej).

W zaproponowanym przeze mnie układzie jest nieco bardziej przestronnie, spora umywalka na blacie, na którym można postawić kilka kosmetyków, pod nią pojemne szuflady na inne kosmetyki. Biorąc pod uwagę, że umywalka jest we wnęce - ładnie będzie wyglądało lustro na całą jej szerokość.

Pralka w zabudowie meblowej do sufitu (uchylne fronty) - nad nią półki na detergenty, ręczniki itp.

Rzut łazienki z wymiarami oraz pomysł właścicieli na aranżację Rzut łazienki - propozycja rozwiązania zakładająca rezygnację z prysznica na rzecz wanny z parawanem
Rys.1 i 2. Rzut łazienki z wymiarami oraz pomysł właścicieli na aranżację. Rys.3. Rzut łazienki - propozycja rozwiązania zakładająca rezygnację z prysznica na rzecz wanny z parawanem.