Wydzielenie dodatkowego pokoju

Największy pokój przedzieliliśmy ścianką działową i do narodzin dziecka to wystarczyło, ale teraz ten pokój jest wyłączony, kiedy dziecko śpi. Problem stanowi również fakt, że pokoje są przechodnie. Chcielibyśmy wydzielić osobny dodatkowy pokój. Wpadliśmy na pomysł, żeby go zrobić w miejscu kuchni, a tą przenieść do największego z pokoi robiąc z niego salon z aneksem kuchennym. Tylko pozostaje kwestia przeniesienia instalacji wodno - kan i gazowej. Nie wiemy, czy tak można zrobić. 

Pomysłu z przeniesieniem kuchni do największego pokoju nie da się zrealizować - to zbyt daleka odległość od pionów instalacyjnych. 

Z drugiej strony nie ma potrzeby wprowadzania aż tak dużych zmian w mieszkaniu. 

Proponuję zostawić kuchnię tak, jak jest, a przebudowę zlokalizować wyłącznie w obrębie pokoi. Na końcu długiego korytarza wygospodarowano miejsce na garderobę

Po lewej stronie pokój dla dziecka z aranżacją odpowiednią dla wieku szkolnego (biurko z krzesłem, łóżko, szafa oraz szafki / półki na książki, zabawki, itp.).

Po prawej stronie salon z miejscem na łóżko rodziców uzyskany dzięki ściance. W razie potrzeby można to miejsce schować poprzez zasłonięcie zasłony umieszczonej na szynie na suficie. We wnęce między łóżkiem a ścianą można zrobić zabudowę meblową ze schowkiem np. na koce i półka, która zastąpi szafkę nocną.

W części gościnnej duża sofa, stolik kawowy oraz tv na ścianie po przeciwnej stronie z szafkami stojącymi i wiszącymi.

Wydzielenie dodatkowego pokoju Wydzielenie dodatkowego pokoju
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.