Biało - czarna łazienka

Moja łazienka nie jest zbyt duża, a chciałabym, aby była funkcjonalna. Na jednej ze ścian jest małe okno. Zastanawiałam się nad wanną z prysznicem lub samym prysznicem, sedesem podwieszanym. Podobają mi się łazienki w kolorze biało - czarnym.

Zamiast wanny duży prysznic bez brodzika - za to z odpływem liniowym w podłodze (o ile da się taki odpływ wykonać w danej łazience). Brak brodzika i szklane ściany sprawią, że łazienka nie będzie się wydawała optycznie mniejsza niż gdybyśmy zastosowali brodzik.

Bliżej drzwi wysoki słupek meblowy - szafki z półkami otwartymi lub zamkniętymi w zależności od potrzeb (na dole kosz na pranie - stojący lub w formie uchylnego pojemnika; można kupić taki słupek gotowy lub wykonać na zamówienie).

Po lewej stronie sedes podwieszany, nad nim można umieścić grzejnik / suszarkę.

Bliżej okna blat z umywalką i szufladami na kosmetyki po lewej stronie, w kącie pod blatem pralka. Na ścianie lustro na szerokość blatu.

Biało - czarna łazienka Biało - czarna łazienka
Rys.1. Rzut łazienki wraz z wymiarami. Rys.2. Rzut łazienki - propozycja zagospodarowania.

Kolorystyka: na podłodze szary gres. Biały dekor na całej ściance we wnęce pod prysznicem, obudowa stelaża za sedesem również w całości pokryta dekorem. Na pozostałych ścianach białe gładkie płytki ułożone poziomo (dekory również poziomo) - taki układ sprawi, że łazienka będzie się wydawała optycznie szersza.

Kolor czarny proponuję wprowadzić w meblach i dodatkach. Czarna szafka pod umywalką, podobnie słupek meblowy obok prysznica, czarne ręczniki, lampa wisząca, czarne drewniane żaluzje na oknie, szczotka do wc. Taka kompozycja kolorystyczna sprawi, że wnętrze będzie "żywe".

Biało - czarna łazienka Biało - czarna łazienka
Kabina prysznicowa Torrenta KDJ Radaway, wym: 1200 x 800 mm, EBALIA.PL, 1711,94 zł (bez brodzika) Płytki na podłogę: Gres SG-12 szary, wym: 450 x 450 mm, GLAZURA STRZELIN, 89,45 zł / m2
Biało - czarna łazienka Biało - czarna łazienka
Płytki ścienne White Glossy, białe, wym: 750 x 250 mm, OPOCZNO, 79 zł / m2 Dekor ścienny White Glossy Pillow, wym: 750 x 250 mm, OPOCZNO, 87 zł / m2
Biało - czarna łazienka Biało - czarna łazienka
Lampa wisząca Astral, czarna, metal, śr. Klosza 45 cm, wys. całkowita 100 cm, ŚWIAT ŚWIATŁA, 303,92 zł Komplet ręczników Castelo Loft, DEKORIA, 104,90 zł