Jak zagospodarować miejsce pod schodami?

Chciałabym funkcjonalnie urządzić salon z kuchnią. Mam też problem z umeblowaniem i zagospodarowaniem miejsca pod betonowymi niepełnymi schodami. Zależy mi też na tym, aby zmieścił się gdzieś stół i 6 krzeseł, kanapa lub narożnik oraz wydzielony kącik tv. 

Salon został podzielony na 2 części przy pomocy niewielkiej ścianki, na której z jednej strony będzie zawieszony tv. W kąciku wypoczynkowym dodatkowo stolik kawowy, fotel i duża sofa.

Po drugiej stronie ścianki stół z 6 krzesłami.

W zabudowie meblowej w kuchni od lewej strony: wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szuflady, szafka narożna, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka, lodówka, na końcu szafka z uchylnymi frontami.

Jak zagospodarować miejsce pod schodami? Jak zagospodarować miejsce pod schodami?
Rys.1. Rzut części dziennej domu. Rys.2. Rzut salonu z kuchnia i jadalnią - propozycja zagospodarowania. 

Jeśli chodzi o miejsce pod schodami - poniżej inspiracje do wykonania zabudowy - otwartych półek lub półek i szafek schowanych za uchylnymi frontami. Przy opcji z uchylnymi frontami należy pamiętać, by sofa nie była zbyt duża i nie blokowała możliwości otwierania szafek (chyba, że zdecydujemy się na fronty przesuwne).

Jak zagospodarować miejsce pod schodami? Jak zagospodarować miejsce pod schodami?
Zabudowa pod schodami, fot. www.buzzfed.com Zabudowa pod schodami, fot. www.decohubs.com