Pokój dzienny z pianinem

Chcę stworzyć jasne i przytulne wnętrze, w którym wszystkie elementy będą do siebie pasowały. Posiadam stare pianino, które chce wkomponować w nowe wnętrze (nie chcę go malować). Wzdłuż ściany z oknem planuję wstawić duży stół z 4 krzesłami (IKEA). W jednym rogu musi stać brązowa rogówka (finanse nie pozwalają na wymianę) i obok planowałam wstawić pianino. A na ścianie naprzeciwko wstawić meblościankę ze zdjęcia. Marzy mi się turkusowy na ścianach z dodatkiem bieli i kremu.  Nie udało mi się jeszcze znaleźć odpowiedniego stolika kawowego. Bardzo proszę o poradę. Wymiary rogówki: 250 x 225 cm. Wymiary pianina: 146 x 60 cm. Wymiary stołu: 95 x 147 cm. Wymiary meblościanki: 280 x 40 cm. 

W tym pokoju dziennym sugerowane na rysunku ustawienie narożnika jest jedynym właściwym. Pianino obok przy tej samej ścianie to z kolei jedyna opcja, by zmieściły się pozostałe meble. Meblościanka po przeciwnej stronie - jednak możliwe, że trzeba będzie usunąć drzwi wejściowe, by jej nie zasłaniały (chyba, że przesuniemy mebel w kierunku balkonu - ale wtedy stół będzie go częściowo zasłaniał).

Stół z krzesłami - ten opisywany będzie za duży do tego wnętrza, proponuję mniejszy - 90 x 90 cm z 4 krzesłami - i w nieco industrialnym stylu dla kontrastu z "grzecznymi" meblami rtv. Stół i krzesła dodatkowo będą się ładnie kolorystycznie komponowały z sofą. 

Posiadane pianino i sofa oraz meble planowane.
Rys.1. Rzut salonu z wymiarami. Rys.2. Rzut salonu - propozycja aranżacji.

Ściana z drzwiami i ta za pianinem w całości w białych cegłach (białe gipsowe cegiełki można nabyć niewielkim kosztem na aukcjach internetowych). Ściana za meblościanką jasno - szara.

Na oknie długie białe firanki (zakryjemy kaloryfer) oraz jednolite jasno - szare zasłony. Na ścianę z białymi cegłami zdjęcia w czarnych ramach lub biało - czarne grafiki.

Kolor turkusowy - proponowałabym z niego zrezygnować. Jeśli jednak będzie bardzo pożądany - wystarczy dać turkusowe zasłony na okno i turkusowy dywan zamiast szarego. 

Pokój dzienny z pianinem Pokój dzienny z pianinem
Krzesło Nello, metalowe nogi, tapicerowane siedzisko, wym: 45 x 46 x 92 cm, SKLEP.MEBLE.PL, 449 zł Stół Almir, metalowe nogi, drewniany blat, wym: 90 x 90 x 77 cm, SKLEP.MEBLE.PL, 517 zł

Pokój dzienny z pianinem

Pokój dzienny z pianinem
Ściana wyłożona białymi cegiełkami, fot. Beckers. Lampa wisząca Optica, stal, szkło, śr. 250 mm, BLACK RED WHITE, 219 zł
Pokój dzienny z pianinem Pokój dzienny z pianinem
Dywan Berber Shaggy, szary, wym: 100 x 160 cm, CARPETVISTA.PL, 501 zł Drewniany stolik kawowy Wolf Mobel Guru Stone, drewno akacjowe, wym: 80 x 80 cm, SKLEP.MEBLE.PL, 799 zł