Wygodne 2 - pokojowe mieszkanie

Planujemy generalny remont mieszkania okna. Na planie kuchnia i łazienka muszą zostać w tym samym miejscu (w łazience ściana z drzwiami  jest działowa, tylko między kuchnią a pokojem konstrukcyjna). Jak urządzić resztę mieszkania (sypialnia i salon), jak poprzestawiać ściany działowe, by było funkcjonalnie?

To 2 - pokojowe mieszkanie nie wymaga przestawiania ścian, by sprawić, że stanie się bardziej funkcjonalne.

W łazience prysznic 80 x 80 cm, sedes, umywalka na szafce, po drugiej stronie płytki szafki na papier toaletowy i detergenty. Pralka (P) została przeniesiona do szafy w przedpokoju.

W kuchni od lewej: słupek meblowy z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), lodówka (L), zmywarka (Z), płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szafka z szufladami, szafka narożna z półką lub koszami obrotowymi, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka. Do tego stolik z 2 krzesłami.

W sypialni podwójne łóżko i pojemne szafki nocne. Drzwi przesuwne ze względu na to, że uchylne otwierane do środka uderzałyby w łóżko.

W salonie duża sofa, stolik kawowy, szafki na całą ścianę pod i nad tv po drugiej stronie. 

Na drugim końcu pomieszczenia szafy ubraniowe (zabudowa na całą ścianę). Obok centralnie okrągły stół z 4 krzesłami (z myślą o przyjmowaniu gości).

Wygodne 2 - pokojowe mieszkanie Wygodne 2 - pokojowe mieszkanie 
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja zaaranżowania.