Miejsce na gabinet w mieszkaniu

Chcielibyśmy kosztem najmniejszego środkowego pokoju z oknem zrobić garderobę oraz mały gabinet - pomieszczenie z komputerem i dosłownie jednym regałem albo półkami z g - k na książki, płyty itd. Jedyne, co wymyśliliśmy to przejście do gabinetu z sypialni, a wejście do garderoby zgodnie z projektem, tj. wejściem do pokoju. Proszę o podpowiedź, jak ewentualnie inaczej można zagospodarować tą przestrzeń, żeby osiągnąć nasz cel.

Ze względu na niewielki rozmiary wskazanego pokoju oraz ścianę nośną, jaka jest między nim a sypialnią właścicieli, proponuję wykorzystać to pomieszczenie wyłącznie na garderobę. 

Gabinet można zaaranżować między sypialnią a salonem - wykorzystując niewielkie okno, które w tej chwili znajduje się w salonie.

W garderobie ścianka z drzwiami została trochę cofnięta, by zrobić w przedpokoju więcej miejsca (po wygospodarowaniu gabinetu na małej powierzchni znajdą się 4 pary drzwi). Drzwi zostały przesunięte w taki sposób, by w garderobie po jednej stronie udało się zrobić szafy, a po drugiej płytki szafki na buty itp.

W sypialni podwójne łóżko, szafki nocne oraz komoda (K) - ale w razie potrzeby jest wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe meble do przechowywania.

W gabinecie pod oknem blat roboczy z krzesłem, po bokach półki na książki (P).

W salonie sofa narożna, stolik kawowy, fotel oraz zabudowa meblowa z tv na ścianie.

W kuchni w zabudowie meblowej od prawej strony: lodówka (L), cargo, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, cargo, szafka narożna z koszami obrotowymi lub półką, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka, na końcu wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie.

Miejsce na gabinet w mieszkaniu Miejsce na gabinet w mieszkaniu
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy, która pozwoli na uzyskanie miejsca na gabinet.