Czy przebudować 3 - pokojowe mieszkanie?

Proszę o podpowiedź, jak rozplanować funkcje w mieszkaniu, a także maksymalnie powiększyć optycznie powierzchnię. Rozważamy przeniesienie ściany pomiędzy sypialnią i małym pokojem oraz zamianę miejscami dwóch pokoi i salonu z kuchnią. Tylko czy to ma sens?

To mieszkanie nie wymaga gruntownej przebudowy - wystarczą drobne poprawki, by poprawić jego funkcjonalność.

Większa z sypialni została zmniejszona na rzecz korytarzyka, który można traktować jako garderobę. W sypialni oprócz podwójnego łóżka znalazł się blat na całej szerokości ściany z oknem i 2 krzesła - mogą służyć jako miejsca do pracy lub toaletka. Szafki nocne w formie zabudowy na wymiar. Zamiast drzwi uchylnych przesuwne - w ten sposób zaoszczędzimy miejsce. 

W mniejszej sypialni drzwi zostały przeniesione w lewo - dzięki temu po prawej stronie uzyskamy więcej miejsca na szafę i łóżko (obecnie będzie to pokój gościnny, w przyszłości pokój dziecka).

W przedpokoju przy drzwiach wyjściowych zmieści się szafka na buty i wieszaki na ubrania.

W łazience wanna (W), sedes podwieszany (nad nim szafka na papier toaletowy) oraz zabudowa meblowa z umywalką nablatową i pralką (P).

W zabudowie kuchennej od lewej: lodówka (L), zmywarka (Z), szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka, płyta grzewcza z piekarnikiem, na końcu cargo. 

Czy przebudować 3 - pokojowe mieszkanie? Czy przebudować 3 - pokojowe mieszkanie?
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.