Urządzamy sypialnię

Chcę urządzić sypialnię - czy ścianę przy drzwiach zabudować szafą? Czy z łóżkiem o szer. 170 cm (Madison Lux na lozka-newdesign.pl) i szafami nie będzie za ciasno? Może zamiast szafy postawić toaletkę i komódkę?  Jaki kolor łóżka i w  jakim materiale - eko skóra, czy tkanina? Ściana, przy której będzie stało łóżko - kolor Frappe Beckers, a reszta ścian Cappuccino Beckers. Drzwi ciemny brąz + brązowy parapet, lecz sypialnię chciałabym w szarościach, bieli. W jakim kolorze meble?

Wybrane łóżko jest bardzo duże, dlatego jeśli tylko jest możliwość, by szafy ubraniowe umieścić w innym pomieszczeniu - należy to zrobić. Sypialnia z szafami będzie ciasna i przytłaczająca.

W pierwszej wersji przy łóżku stoją nieduże szafki nocne, a przy ścianie po prawej stronie mamy zabudowę na wymiar - blat, który w części bliżej drzwi stanowi toaletkę (lustro na ścianie), a po prawej pod nim mamy szuflady (funkcja komody). Całość w "kolorze drewna" (okleina lub fornir) dopasowanym do podłogi i drzwi.

W drugiej wersji nie ma toaletki, a zamiast szafek nocnych komody. Przy tak dużym łóżku możemy sobie pozwolić na zastąpienie szafek nocnych komodami (niezbyt dużymi) bez obawy, że je przytłoczą. Kolor komód - podobnie, jak w przypadku zabudowy z wersji pierwszej.

Urządzamy sypialnię Urządzamy sypialnię Urządzamy sypialnię
Rys.1. Rzut sypialni. Rys.2. Rzut sypialni - aranżacja - wersja I. Rys.3. Rzut sypialni - aranżacja - wersja II.

Zamiast beży i kremów na ściany proponuję szarości. Wszystkie ściany malujemy kolorem Beckers Vanilla Muffin, a na ścianie za łóżkiem przyklejamy tapetę.

Łóżko w eko skórze w kolorze czarnym.

Urządzamy sypialnię Urządzamy sypialnię
Łóżko Madison Lux, fot. www.lozka-newdesign.pl Farba do ścian Vanilla Muffin, Beckers.
Urządzamy sypialnię Urządzamy sypialnię
Tapeta ścienna Olimpia, szer. 53 cm, LEROY MERLIN, 49,99 zł / rolka Zasłony Sanela, szare, bawełna, wym: 140 x 300 cm, IKEA, 259,99 zł  / 2 szt.