Kolory w salonie z kominkiem

Zamierzam zrobić remont, więc proszę o porady dotyczące koloru ścian (myślałam o zastosowaniu dwóch kolorów, wypoczynek będzie w kolorze kawa z mlekiem). Chciałabym w jakiś sposób stworzyć głębię, może przez grę kolorów lub inne zaaranżowanie murku oddzielającego salon od kuchni. Chcę też odnowić kominek poprzez pomalowanie czopucha w jakiś ciekawy sposób nawiązując do oddzielającego salon od kuchni murku. 

Przede wszystkim należy usunąć zbędne bibeloty ze ścian i kominka

Ponadto przydałoby się wymienić listwy przypodłogowe na jaśniejsze, by były w kolorze paneli - w tej chwili są zbyt ciemne i optycznie zmniejszają przestrzeń.

Czopucha nie należy pokrywać żadnymi dekoracjami - to dolna część kominka ma przyciągać uwagę, a nie górna - proponuję pomalować go na biało.

Kolory w salonie z kominkiem Obecna aranżacja salonu i aneksu kuchennego
Obecna aranżacja aneksu kuchennego Obecna aranżacja salonu
Obecna aranżacja salonu i aneksu kuchennego Rzut salonu i aneksu kuchennego
Obecna aranżacja salonu i aneksu kuchennego. Rys.1. Rzut salonu i aneksu kuchennego.

Na ścianie za tv można położyć masę dekoracyjną (propozycja poniżej) - taką samą pokryć niską ściankę przy kuchni, ale tylko od strony salonu. Pozostałe ściany malujemy na biało (wszystkie).

Na okna długie białe firanki i po bokach brązowe zasłony z materiału lekko prześwitującego - dzięki temu nie będą się wydawały ciężkie. Obydwa okna (poza kuchennym) powinny być tak samo udekorowane. 

Na okno w kuchni roleta rzymska w kolorze zbliżonym do zasłon w salonie.

Na ścianie za kanapą na białym tle przyklejamy naklejkę ścienną - drzewa.

Dywan pod stolikiem kawowym do wymiany - nowy powinien być w jednolitym kolorze.

W salonie nowa lampa wisząca, w jadalni taka sama - centralnie nad stołem. 

Byłoby dobrze również wymienić krzesła w jadalni - na tapicerowane w kolorze kanapy - te zielone nie pasują do wnętrza, tym bardziej nie będą pasowały do niego po remoncie.

Masa dekoracyjna Deriva efekt Zebra Zasłona Diana, brązowa, wym: 145 x 245 cm 
Masa dekoracyjna Deriva efekt Zebra, Ecorson. Zasłona Diana, brązowa, wym: 145 x 245 cm, SPLENDID.PL, 19,90 zł
Roleta rzymska duo, brązowa, tkanina 139-15, wymiar należy dostosować do szerokości okna w kuchni Naklejka ścienna Stare drzewa
Roleta rzymska duo, brązowa, tkanina 139-15, wymiar należy dostosować do szerokości okna w kuchni, DEKORIA.PL, cena uzależniona od wymiarów rolety Naklejka ścienna Stare drzewa, PIXERS.PL, 138,45 zł
Dywan shaggy Barbara Becker Emotion, kremowy, wym: 160 x 230 cm Żyrandol Maestra
Dywan shaggy Barbara Becker Emotion, kremowy, wym: 160 x 230 cm, GALERIA-DYWANOW.COM, 549 zł Żyrandol Maestra, LAMPY24.NET, 536,99 zł