Jak urządzić duży salon z kuchnią?

Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu mojej kuchni i salonu. Kupiliśmy dom, który przedtem służył za biuro. Przestrzeń dzienna to jeden wielki pokój, w którym trzeba zaplanować kuchnię i salon. Z lewej strony jest dobudowany ogród zimowy. Dom posiada dwie ściany z wielkimi oknami, więc mamy problem w zaaranżowaniu tej przestrzeni.

Ze względu na dużą ilość przeszkleń, meble należy umieścić w centralnej części strefy dziennej. Do podziału na strefę wypoczynkową i kuchnię posłużyła ściana postawiona w taki sposób, by pozostawić przejścia po 120 cm szer. (czyli umożliwiające swobodne mijanie się 2 osób).

W zabudowie meblowej w kuchni piekarnik z mikrofalówką w zabudowie (P+M), wysoka szafka z półkami, lodówka (L), szafki niskie z szufladami (szuflady również pod płytą grzewczą). Po drugiej stronie w ramach wyspy zlew dwukomorowy, obok zmywarka (Z). Do wyspy został dołączony stół (szer. całości - 80 cm) na 6 osób - będzie służył na co dzień do spożywania posiłków lub przyjmowania gości (większy stół w oranżerii - pozwoli na komfortowe zorganizowanie świąt i różnych uroczystości). 

W części wypoczynkowej 2 sofy, stolik kawowy, fotel i tv na ścianie (ta ścianka została częściowo dobudowana, inaczej brakowałoby miejsca na umieszczenie tv; nowe przejście do oranżerii ma 200 cm szer.). Jeśli tv jest niepotrzebny, można w tym miejscu zaaranżować duży biokominek.

Jak urządzić duży salon z kuchnią? Jak urządzić duży salon z kuchnią?
Rys.1. Rzut parteru domu. Rys.2. Rzut strefy dziennej - propozycja aranżacji salonu, kuchni i ogrodu zimowego.